Veruxxx

kdo hradi opravy v byte podle noveho zakoniku

Prosím o radu, kdo hradí drobné opravy v bytě jako prasklý sadrokarton utrhnutá klika či parapet..slyšela jsem, že podle nového zákoníku se vše mění..
Díky.

Odpovědi
anonym

Předpokládám, že se ptáš na pronajatý byt…
😉
Pro základní orientaci se kukni třeba na http://www.bez­platnapravnipo­radna.cz/onli­ne-zdarma/najem-a-najemnici/17132-drobne-opravy-v-byte-a-novy-obcansky-zakonik-2014--2257-a--2264--2265.html – ale vždy platí, že primární je vždy znění nájemní smlouvy – takže, pokud se ti přístup majitele bytu k opravám nelíbí, navštiv (s nájemní smlouvou) právníka a nech si poradit přesně – v přesném případě.

zzzzz

Proč by měl vlastník platit za to, že ty utrhneš kliku???
Malé opravy si platí každý sám, to by ti pak musel vlastník chodit měnit i žárovku.
U větších oprav je podstatné, zda závada vznikla tvou vinou, nebo opotřebením, nebo vadou materiálu (to je např. ten sádrokarton).

mosoj

Já to nebudu. To si piš.

Lamalam

V mém bytě si všechny opravy hradí majitel, tedy já.