mikiva

Kdo hlídá,aby se nepřekročilo 150hodin u práce na dohodu?A jaký je postih pro zaměstnance při překročení.

Nejlepší odpověď
mosoj

Pokud si to neuhlídá zaměstnavatel a stane se to. Tak se to potom převede na jiný pracovní poměr, provedou se odvody a dodaní. Jestli celé nebo jen to o co se to překročí bude záležet na FÚ. Ono je také na vás aby jste si to hlídal – a.!! Mohlo by tam vzniknout i nějaké penále z prodlení, ale opravdu záleží na přístupu FÚ.

Další odpovědi
led

Za napĺňanie pracovného fondu je zodpovedný zamestnávateľ, prípadne ním poverený pracovník. Ten aj kontroluje odpracované hodiny. Prekročenie limitu odpracovaných hodín u zamestnanca nie je dôvod na postih zamestnanca, ale zamestnávateľa.

salsa verde

nevím kdo máte jaké zkušenosti…já jsem se běžně setkala s tím že ofic se sepíše dohoda na 150 hodin a pak se jede daleko víc…a nikde se to nehlásí-samozřejmě pokud to vyhovuje oběma stranám-to je podstatné. Pokud by se to nějak provalilo ta dalo se to prokázat tak postih pro zaměstnance není asi žádný nebo by vám zpětně odebrali pobírané dávky -to nevím přesně ale každopádně zaměstnavateli hrozí nemalé finanční pokuty.