Avatar uživatele
anonym

Kdo dnes smažil koblihy?

Já vyzkoušela nový „starý“ recept a musím konstatovat, že se příště pokorně vrátím k tomu zažitému receptu. Prostě: byly dobré, ale už se mi povedly i lepší…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? anonym, anonym před 4096 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Damiana

Já je nedělám, protože je nejím a manžel není zas takový jedlík. A na rozdíl od jiného pečiva bych s nimi druhý den neuspěla – říká, že jsou gumové. Btw – děláš je už rovnou plněné nebo tam dáváš marmošku dodatečně? U nás se hodně dělaly, když jsem byla malá, taťka je miloval a dovedl spořádat celou mísu.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Lucijej

Naše babička, tradiční recept, byly výborné jako vžycky :o)

Teda vlastně už včera…ale zbylo ještě na dnešek

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

Podlehla jsem mámení a vyrobila koblihy podle „Laskominy od Maryny“ (koblihy jako od Sachera), ale tyto jsou z jednoho vyváleného plátu, dlouho se musí nechat podruhé kynout a nevyskočí při smažení na tu správnou kouli. Tentokrát jsem je plnila dortovou plničkou, ale nedá se odhadnout množství, které dovnitř potřebuješ vpravit a navíc tady do toho modelu se moc nevešlo. Ale těsto bylo moc dobré! Příště udělám toto těsto, ale větší dávku a udělám dva pláty, nahromádkuji marmošku, přikryji, slepím, vykrojím, vykynu a usmažím. Budou určitě super!

před 4096 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Damiana

Pamatuji, jak kdysi v Imperialu prodávali za devatenáct set mísu včerejších kolbih a ty se daly házet ve stylu Saturnina po hostech. Docela úlet:-)

před 4096 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek