Kdo dnes smažil koblihy?

Já vyzkoušela nový „starý“ recept a musím konstatovat, že se příště pokorně vrátím k tomu zažitému receptu. Prostě: byly dobré, ale už se mi povedly i lepší…

Nejlepší odpověď
Damiana

Já je nedělám, protože je nejím a manžel není zas takový jedlík. A na rozdíl od jiného pečiva bych s nimi druhý den neuspěla – říká, že jsou gumové. Btw – děláš je už rovnou plněné nebo tam dáváš marmošku dodatečně? U nás se hodně dělaly, když jsem byla malá, taťka je miloval a dovedl spořádat celou mísu.

Další odpovědi
Lucijej

Naše babička, tradiční recept, byly výborné jako vžycky :o)

Teda vlastně už včera…ale zbylo ještě na dnešek

anonym

Podlehla jsem mámení a vyrobila koblihy podle „Laskominy od Maryny“ (koblihy jako od Sachera), ale tyto jsou z jednoho vyváleného plátu, dlouho se musí nechat podruhé kynout a nevyskočí při smažení na tu správnou kouli. Tentokrát jsem je plnila dortovou plničkou, ale nedá se odhadnout množství, které dovnitř potřebuješ vpravit a navíc tady do toho modelu se moc nevešlo. Ale těsto bylo moc dobré! Příště udělám toto těsto, ale větší dávku a udělám dva pláty, nahromádkuji marmošku, přikryji, slepím, vykrojím, vykynu a usmažím. Budou určitě super!

Damiana

Pamatuji, jak kdysi v Imperialu prodávali za devatenáct set mísu včerejších kolbih a ty se daly házet ve stylu Saturnina po hostech. Docela úlet:-)