bolak

Kdo dělá ty hokejový statistiky, jako kolikrát byl kterej hráč úspěšnej na vhazování, kolikrát vystřelil na bránu…atd.

To jako někdo počítá, nějaký člověci tam seděj za obrazovkou a zapisujou všechny hráče? Protože tam jsou i dost detailní statistiky, kor na MS, tam je třeba i kolikrát kdo zkazil přihrávku, kolikrát si kdo uprd a tak podobně, to přece nemůže bejt tak, že by měl každej statistik na starosti jednoho hráče a u něho jeden určitej údaj (třeba Jágrovy přihrávky) a dělal si čárky, to by bylo strašně složitý. Na druhou stranu počítač taky nevím jak by to dělal, ten by těžko rozeznal hráče ve skrumážích a během střídání, když ani nedokáže poznat, jestli byl puk za čárou a nebo nebyl.

Odpovědi
IQ tykve

Hokejový statistik!

Bobík147

Záleží jak u které soutěže. Například u extraligy tyto statistiky počítá několik lidí, kteří sedí u časoměřičů a hlasatelů. Jedná se tedy pouze o základní statistiky jako střely na branku. Úspěšnost jednotlivých hráčů a vhazování, střely na branku, nebo i jejich čas na ledě už mají na starost spíše lidé zajišťující TV přenosy, např. Česká televize.
Mistrovství světa je prestižní událost, na kterou jsou určeny desítky lidí, kteří tyto statistiky zaznamenávají. Určitě není jeden na jednoho hráče, v poli je najednou v jednom týmu pět hráčů a není těžké zaznamenávat autory střel.

bolak

IQ tykve: Jako jeden jedinej jo?

IQ tykve

To ne, ale když to tak vezmu, i já se divím, kdo dělá statistiku z daného zápasu. Asi tam jsou nějací lidé, statistici, kteří ,jak píšeš, čmárají po notesu a zapisuji kdo , kdy něco provedl. Třeba ve fotbale, vesnickém, se dělají zápisy kdo a v jaký čas vstřelil branku, kdo pískal, kdo dostal ŽK a ČK, ale to je všechno.

bolak

Tak žlutý karty červený karty jo, ale koukal jsi na mistrovství světa? Oni tam třeba říkali u plekance, kolik dal nahrávek za zápas a kolik z nich bylo přesnejch. Nebo v NHL jednou ukazovali u jednoho hráče počet BULY, který vyhrál za celou svoji 20iletou kariéru :) A ve fotbalový lize mistrů zase mají u každýho hřáče na konci shrnuto, kolik naběhal za zápas kilometrů a odkud přesně padaly střeli na branku. A když se ještě vrátím k tomu hokeji, tak na konci vždycky ukazujou, kolik jednotlivý hráči strávili minut na ledě. To mi neříkej že tam sedí třicet lidí v kukani, každej má jednoho hráče kterýho si hlídá a stopuje mu čas :)