Retko

Kdo/Co je funebrák?

Kdo/Co je funebrák??

Nejlepší odpověď
annas

Funebrák – expresívní výraz pro pracovníka pohřební služby.
Slovo se do češtiny nedostalo z angličtiny, ale je utvořeno českou příponou -ák od latinského základu funebris (pohřební), a to z funus (2. p.) – pohřeb.
Z bakalářské práce P. Formánkové
Doplňuji:
Opakuji, že slovo funebrák nevzniklo z anglického výrazu, ale příslo k nám přes francouzštinu z latiny..

Další odpovědi
quentos

pohřební ZŘÍZENEC, ne zřícenec.. hehe

mojitek

z angl. : funeral

Marky71

pohřebák

panenka

JE TO POHŘEBNÍ ZŘÍCENEC
Doplňuji:
pardon za překlep zřízenec

Zdroj: http://slovnik-cizich-slov.uzdroje.com/?s=fu­nebrak

Vicki

Je to zřízenej zřízenec ze všech těch mrtvol.Pan Kopferkingel:-)

annas

Náhodou jsem narazila na otázku, takže doplňuji přesný odkaz u své odpovědi. .

Vliv germanismů v policejním slangu – Pavla Formánková
MASARYKOVA UNIVERZITA, PEDAGOGICKÁ FAKULTA, Katedra českého jazyka

http://is.muni­.cz/th/152725/ped­f_m/DIPLOMOVA_PRA­CE.txt