Eouky

Kdo chrání představitele Evropské unie?

Myslím předsedu rady Tuska, předsedu komise Junckera a další. Zcela jistě mají ochranku. Kdo ji zajišťuje, když EU nemá žádné ozbrojené složky?

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Otázka mě velmi zaujala a proto jsem se pomocí formuláře dotázal přímo na Parlament EU, kde budu očekávat odpověď a poté ji zde sdělím.

Takže jsem obdržel sdělení přímo od poslance Parlamentu EU:

Vážený pane xxxxx, když jsme v Bruselu, tak nás chrání bezpečnostní složky belgického království a když jsme ve Štrasburku, tak složky francouzské republiky. U Vás by to bylo stejné, protože EU není unitární stát, ale mezinárodní organizace. S pozdravem, xxxxxx

Vyjádření na kontakt ještě nemám, pak vložím do diskuze.

Zdroj: http://www.eu­roparl.europa­.eu/portal/cs/con­tact

Další odpovědi
AmazedWolf

Nevím, ale myslím že je chrání ozbrojené složky a policie všech států Unie. Jistě mají i vlastní ochranku, která je asi financována z EU.

anonym

Tuska určitě Bůh!

JájsemRaibek

Vážený pane / vážená paní,

oddělení Evropského parlamentu pro žádosti občanů o informace (Ask EP) obdrželo Vaši zprávu, na niž Vám odpovíme co nejdříve.

Děkujeme Vám, že jste nás kontaktoval(a).

Oddělení pro žádosti občanů o informace