matesmates

Chcete, aby byly obchody ve svátek zavřené?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
Alesh

ne

ten zákon je padlej na hlavu, koukal jsem na ty jeho obhájce u Jílkové a bylo vidět, že vůbec neví, proč ho chtějí, resp. co by měl řešit

Další odpovědi
klumprt

ne

Pokud jde navrhovatelům o slavení nedělí a svátků, tak v naší zemi ateistů je poněkud jiná situace než třeba vedle v Rakousku. Křesťana v neděli nikdo nakupovat nenutí a důvod znemožňovat to ateistovi ve skutečnosti neexistuje.
Pokud jde o to, že zaměstnanci jsou o víkendech mizerně placení, tak se má udělat změna zákoníku práce a ne omezovat podnikání.
Pokud jde o to, že lidi by měli trávit volno kulturnějším způsobem než flákáním se po nákupních centrech, tak navrhovatelům vzkazuju, že vychovávání společnosti smrdí komunismem a sociálním inženýrstvím.

Awe

ne

A proč ano? Já jdu taky přes svátky makat, víkend nevíkend svátek nesvátek. Já kvůli toho že je nějaký přiblblý svátek budu držet hladovku ne?

sesednizkola

ne

je to zpatecnicke a zaměstnanec jsou radi za priplatky…stejna blbost jako zakaz koureni v restauracich

GM

ne

V případě zavření obchodů ve svátky ať mají volno také nepřetržité provozy, policisté, zdravotníci, benzínky, letiště, železnice, autobusová doprava ......
Pracuji dlouhé roky v nepřetržitém provozu a otevřený obchod, kde si můžu nakoupit po 12 hod směně alespoň chleba a pečivo a další, abych měla něco na svačinu do práce na další den, je pro mne nezbytností. Pamatuji dobu, kdy jsem před víkendovým pracovním turnusem tahala ve čtvrtek tašky s nákupem zásob na 4 dny, aby měla rodina co jíst, byla to hrůza.

anonym

ano

Protože preferuji rodinu a sám vím (pracoval jsem na tři směny a v nepřetržitém provozu), jaké to je nemít volno o víkendech či svátcích (děti doma, manželka..člověk nemůže jít s nimi nikam na výlet..k čemu mně je volno v týdnu když jsem sám doma), takže se plně stavím za to, aby byly obchody zavřené.

Hlada

ne

Považuju to za další zásah do svobod, o které jsme kdysi tak usilovali.
S lidmi to nemá nic společného.
Kdyby lidé do obchodů nepřišli nebo kdyby se nenašli zaměstnanci ochotní za daných podmínek pracovat, obchody by byly zavřené i bez státního zásahu.

anonym

ano

O kterých obchodech tu je řeč? Aha, o těch, kde si můžu o svátcích koupit mléko a mléčné výrobky s trvanlivosti půl roku, uzeniny (často okoralé), které se neprodali v pracovní dny. Zrovna nutně si potřebuji koupit elektroniku, protože to soused stihl v den před svátky a já přece nebudu horší.
Viděli jste o svátcích otevřené uhelné sklady, prodejny štěrku, okulisty, řezníci, zlatnictví…a mnoho dalších obchodů a obchůdků, které se raději vzdají zisku a sobě a svým zaměstnancům dopřejí svátky?
To, že se někdo ohrazuje tím, že by měli mít volno i …policisté, zdravotníci, benzínky, letiště, železnice, autobusová doprava.. je divné. Co potřebuji více, ošetření lékařem nebo nové boty z Deichmannu, uhašení požáru nebo nové záchodové prkýnko?
I nepřetržité provozy (neplést si to s tří směnným) tlumí výrobu, aby více zaměstnanců měli volno.

Byly tady i narážky, že takové dny využívají vesměs důchodci a jak je vidno, tak, až na Lahnyho, využíváte všichni a ani jeden nesedí u pásu. To byste mluvili jinak.

Mosoj, ač stár, neví co je Hipporatova přísaha. Já být lékař a on nemocen, porušil bych tu přísahu a rád.

mosoj

ne

Být doktorem, tak ty co jim vadí práce ve svátek neošetřím a šel bych na procházku.
Také jsem dělal v nepřetržitém provozu a dvě soboty a neděle jsem měl volné. To na procházky stačilo, když jsem si nevzal přesčasovou směnu. Rodina chtěla jíst a bydlet, teprve potom byla zábava.

Poklička

ne

tforro

ne

kefud

ne

Drap

ano

Vůbec mi to nevadí. Proč neulehčit lidem. Osobně by mě nevadilo, kdyby byly zavřené všechny obchody o všech nedělích a třeba i sobotách.

Agneta

ne

Otevřené obchody patří k „vymoženostem“ naší doby oproti době komunistické, je to svoboda, zatímco zákazy jsou nesvoboda.
Kdyby byly „zavřené obchody“ v dnešní době možné, tak už by bylo možné kdeco, jako např. zákaz interrupce…a další „křesťanská dogmata“.

Kvůli těm 0,4% věřících se obchody zavírat nemůžou:D

V Rakousku (nebo i Polsku) je situace jiná, tam mají ve čtrnácti konfirmaci (dostanou od příbuzných dárky nebo pár stovek €), a potom platí celý život církevní daně (asi 50€/měs.) – a to se může jednat o 80% obyvatelstva (které je členem kat. církve).

dudu

ne

MichaelOffic

ne

Mc Merkurion

… kecáte tu bludy zastánci zavřenejch obchodů za komoušů > jen si vzpomeňte, jak bylo ve čtvrtek otevřeno do osmi a jak se s tim chlubili v tv, že je to pro blaho pracujích na delších směnách, je věc obchodu, zda otevře či nikoli a věcí zaměstnance, zda tam bude pracovat, stát ( a hlavně Vatikán ! ! ! ) by do toho neměl kecat…

iceT

Ti, kteří jsou rezolutně protizavření obchodů ve svátky, by si tuto práci měli jít vyzkoušet sami a pak by se vidělo.
Kdo tu zkušenost nemá, nikdy nedocení práci toho, kdo v tom krámě je, stejně jako práci číšníka a servírky nebo jiného zaměstnání, kde se obsluhují jiní. Znala jsem jednoho frajírka, co chodíval do knajpy, kde jsem pracovala. Nebyl vyložený hulvát, ale pocitu hadru na podlahu jsem se nezbavila, dokud nepotřeboval peníze a nekývl na místo brigádníka v té samé hospodě. Jako host se pak začal chovat úplně jinak.

anonym

pro Agnetu
Ano je to svoboda mít oteřené obchody, ALE PROČ TEDA MARKETY NUTÍ!!! (zde už ta svoboda končí) lidi jít o svátcích do práce.A je to pod pohrůžkou vyhazovu.
Svoboda je přece o tom, že se mohu SVOBODNĚ rozhodnout jestli o svátku půjdu do práce a nebo ne.
Takže tady nemluv o komunistech, protože tam jsme měli více svobody než dnes.NIKDO MNĚ NIKDY NENUTIL abych chodil do práce na přesčasy.Ale tam jsme měli tu výhodu, že o víkendech nejezdily spoje a měli jsme tu výmluvu,MNĚ NIC NEJEDE což dneska neexistuje.

GM

Svoboda je o tom, že se mohu svobodně rohodnout, jestli budu pracovat v supermarketu a chodit o svátcích do práce nebo jestli půjdu pracovat jinam. Nebo sedět doma na podpoře a brečet, ž nemám peníze a nic si nemohu dovolit.

Mc Merkurion

…šak to píšu výše, naprostej souhlas, ono kdy jindy si maj pracující nakoupit,když nebudu dělat na směny,tak než se dostanu do města,tak všici soukromníci maj zavřeno a zbejvaj jen markety…

anonym

Copak za socíku lidé nedělali na směny a přece si stačili nakoupit to základní i v SO dopoledne. A dnes je Tesco v některých městech nonstop, ale v noci chleba, pečivo, či uzeniny nekoupíš.

Mc Merkurion

citace výše mého příspěvku: " jen si vzpomeňte, jak bylo ve čtvrtek otevřeno do osmi a jak se s tim chlubili v tv, že je to pro blaho pracujích na delších směnách"

anonym

A bylo? Bylo!

Mc Merkurion

no,právě! tak proč to teď zakazovat…

Agneta

Každý se právě může svobodně rozhodnout jestli půjde do práce – u komančů by za takové rozhodnutí byl kriminál (nejít do práce).
A že chodí ve svátcích mnozí pracovat je normální – lékaři, policie atd.
Každý dělá to, co umí, a nikdo ho nenutí – jako za totality:D
Jistě že se ten levicový fašismus někomu i líbil, ale dnes by ho nikdo zpátky nechtěl:D

anonym

Ti, kteří nechodili do práce měli na krku kriminál, to ano, ale komunisti nemuseli vyplácet sociální dávky takovým lidem kteří jsou dnes. Líné dětičky podnikatelů, cikáni a další verbež, která pro tuto společnost ještě nic neudělala ajen natahuje ruce- státe dej, je demokracie a žádný levicový fašismus.

Agneta

Ty si pleteš pojmy – „tuto společnost“? To snad bylo za „světového vědeckého režimu“, nebo jak si ti šašci říkali.
Jsou-li v některé zemi političtí vězni, není ta zem normální (dnešní Sev. Korea, Kuba atd.) – a k tomu bylo ČSSR oploceno jako v koncentráku…

anonym

A dneska se plot vyžaduje. Že ty jsi dítě ze zkumavky, jinak by tě biologičtí rodiče kopli do bruselu!

Agneta

No dovol…ty jsi tady největší sprosťák, že?
A mimochodem je tvoje urážka nesrozumitelná.
Asi jsi opilec.

anonym

Střež se muslimů.

Agneta

Souhlas:DD

anonym

Ano, nejít do práce,ALE V PRACOVNÍ DEN.Nejít o víkendu (svátku) do práce, tak za to nic nehrozilo.Jak jsem psal, NIC MNĚ NEJEDE A JAK SE TAM MÁM DOSTAT?A tohleto komunisti respektovali, protože málokdo měl auto.
Určitě v životě o víkendu (svátku) potřebuješ policii, hasiče či lékaře.Ale jak jsem psal HLADY NIKDO ZA JEDEN AŽ DVA DNY NEUMŘE.

anonym

Agneta, tady je řeč o svátcích jako všeobecně. Copak jen církevní svátky? Ty to považuješ za „vymoženost“, ale já za vydírání člověka člověkem. Když zákaz prodeje o svátcích a nedělích je v Německu nařízen zákonem, proč by to nemohlo být i u nás. Copak jsme lidí druhé kategorie?

Agneta

Doma ať si klidně při svátcích zůstanou, ale nařizovat obchodu zavírací doby je fašistoidní nesmysl (a vydírání člověka člověkem):D

anonym

Do Kauflandu i dalších řetězců nabírají brigádníky přes svátky. Chceš-li si přivydělat, můžeš jim vypomoci.

Agneta

barbakan > no dovol…to je snad něco pro hladovce, nebo bezdomovce:DDD

anonym

Ne, to je pro lidi, kteří mají soucit s pracujícími o svátcích. Ty ale mezi ně asi nepatříš, že?

Agneta

Jseš na omylu, to není o soucitu, ale o Vatikánu:D

anonym

Pro všechny co nesouhlasí se zavřením prodejen.
Je vidět, že tento kapitalistický systém je zvrácený a mamonářský.
Za komunistů jsme sice nemohli cestovat, ale o všelijakých svátcích bylo zavřeno a rodiny jezdily po výletech čili preferovala se soudržnost rodiny.
Auto NEBYLO potřeba na cestu do práce, a o to víc se používalo na výlety.
A ptám se Vás všech, ON NĚKDO UMŘEL V TÉ DOBĚ KDYŽ BYLY ZAVŘENÉ POTRAVINY?Ona si některá rodina stěžovala, že nebýt přesčasů v prodejně, tak by měli málo peněz?
Když někdo chce ať jde dělat, ALE PROČ MARKETY NUTÍ LIDI POD POHRŮŽKOU VYHAZOVU?
A na druhou stranu, kdyby markety platili lidem poctivou mzdu jako mají zaměstnanci na západě, tak by lidi nepotřebovali přivydělávat si přesčasama.

Agneta

Lahny > on sice nikdo „neumřel“, ale to nejsou jen obchody, to se týká i sportovních akcí, tanečních zábav atd. Prostě by bylo 3 dny zavřeno, a potom fronty a tlačenice…a proč? Protože si to Vatikán tak přeje – kvůli těm 0,4%.
O tom se musí demokraticky odhlasovat, to je totiž vážný zákrok do našich svobod.

anonym

Ty jsi asi za komunistů nežila, jinak by jsi takhle nemluvila.Taneční zábavy, plesy, sportovní akce či jiné akce byly, PROTOŽE LIDI MĚLI VOLNO A MĚLI ČAS SE TĚCHTO AKCÍ ZŮČASTNIT.
A Vatikán si NIC nepřeje.
Když můžou mít zavřeno ve svátek okolní kapitalistické státy (a to nemluvím o Austrálii kde mají také o svátcích velké markety zavřeno), tak proč bychom nemohli mít zavřeno i my, KDYŽ SE CHCEME ROVNAT MEZI KAPITALISTICKÉ ZE­MĚ.

Agneta

►Taneční zábavy, plesy, sportovní akce či jiné akce byly, PROTOŽE LIDI MĚLI VOLNO A MĚLI ČAS SE TĚCHTO AKCÍ ZŮČASTNIT◄

Lahny, ale o tom je ten nový zákon – Vatikán říká, že na Velký Pátek (nebo jak se jmenuje) a ostatních náboženských svátcích, se nesmí ani pracovat ani bavit* (tanec, sport…) – a tak to taky v katolických zemích Evropy je. Kdo necestuje, ten to neví, a klidně by jim proto při tom zákonu přitakal.

*)v těch zemích udá soused souseda, že v neděli pracoval na zahrádce – a následuje pěkná pokuta…

anonym

Lahny, tady to je „házení hrachu na zeď“.

anonym

A nejenom tady.Díval jsem se na Jílkovou a tam byli stejní zaslepenci jako tady.