iceT

Kdo celebritám vybírá nebo určuje

jaké šaty si mají obléct na předávání Oskarů?Co se potom s těmi modely stane?
Ptám se,protože jsem teď zkoukla jeden film(2002)a jedna představitelka měla úplně stejné plesové šaty jako Julia Roberts na předávání Oskarů…vím,že ve stejných nebo podobných šatech se pak ukázala H.Zagorová.

http://www.you­tube.com/watch?v=ZV0Y­bYECU7A

Nejlepší odpověď
kapka

No a já byla v takových včera na nákupu u nás ve večerce. Ale podruhý si je na sebe už vzít nemůžu, to by byl trapas, by si lidi mysleli, že nemám na nový hadry. 😁

Další odpovědi
Damiana

O to, jaké oblečou celebrity šaty na prestižní galavečery se starají jejich stylisté ve spolupráci s módními domy nebo návrháři, kteří se mohou doslova přetrhnout, aby se na červeném koberci objevila hvězda právě v jejich róbě. Bývají to nákladné róby, mnohdy až umělecká díla – zkrátka vysoká krejčovina (haute couture). A také se půjčují šperky – oblíbené kousky jsou hlavně z domů Bvlgari, Winston, Cartier a Tiffany. Někdy se ale šaty navrhují a šíjí přímo pro celebritu.
To, že jsi stejné šaty viděla i ve filmu není nic neobvyklého. Šaty se obvykle vracejí (nebo je jich více kousků – i u haute couture se šíjí i dvoje (velikost) a pak „jdou“ dál do světa. Obvykle si je pak kupují sběratelé nebo ti, kteří platí právě za to, že se v nich prošla třeba zrovna Julia Roberts a snaží se do nich narvat za každou cenu…:-)

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Hau­te_couture

terry

Myslím, že nikdo neurčuje ale pouze doporučuje a radí.
Celebrita si vybere svoho stylistu, aby si rozumněli a měli podobný styl.
No, a ten nebo ta jí pak radí co a jak 🙂.

led

Všetko prebieha už v časoch príprav, nominanti vedia dopredu možnosť vystúpenia na pódium vyberú si oblečenie podľa vlastného uváženia. Oblečenie sa odskúša na kamerových skúškach schvaľuje ho hlavná kostýmerka programu a hlavný kameraman. (napríklad červená róba pred červenou dekoráciou – víťaz Oskara sa stráca). Všetko musí byť v súlade so scénou a vybraným programom. Konečný verdikt dá režisér.