Elk

Kdo byli Igenoti?

Nejlepší odpověď
1popelka1

Hugenoti [igenoti], francouzští stoupenci Calvinova učení. V 16. století jejich pronásledování katolíky a boje za svobodu vedly k náboženským válkám ve Francii.

Známá např. Bartolomějská noc. Více např. zde: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/vite-co-znamena-pojem-parizska-krvava-svatba

Jean Calvin (česky Jan Kalvín) – fr. teolog a církevní reformátor; spoluzakladatel švýcarské (kalvínské) reformace. Zdůrazňoval víru v predestinaci a svrchovanou moc Boží, prosazoval roli laiků (presbyterů) v církvi a odmítal obřadnost bohoslužeb. Působil zejména v Ženevě, která se pod jeho vedením stala po 1541 hlavním městem evropské reformace.

Zdroj: Zdroj : tištěná encyklopedie

Další odpovědi
annas

Hugenoti (vyslov: igenoti) byli francouzští protestanti v 16. a 17. století, kteří svůj název získali (alespoň podle jedné z nejčastěji užívaných verzí) podle jména Huguese Besana, vůdce povstání v Ženevě. Hugenoti byli příznivci kalvinismu.
Víc na:

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Hu­genoti