annas

Kdo byli Asasíni?

Vrahové, nebo náboženská sekta? Záhada?

Nejlepší odpověď
vagra

Asasíni bylo tajné ismáílitské hnutí, které vzniklo kolem roku 1080 a zaniklo zhruba o dvě stě let později, když jej vyvrátili Mongolové.
Mylně se předpokládá, že šlo pouze o společnost vrahů, ve skutečnosti šlo o svébytnou náboženskou sektu, která vycházela z šiítské tradice islámu…
…Dle Marca Pola v horách existovala tajná zahrada, kde rostly nádherné stromy a keře, stály paláce zdobené zlatem, vedly kanály s tekoucí vodou, medem a vínem. Žily tam nejsvůdnější ženy světa, atd. Zahrada měla být postavena podle vzoru ráje popsaného prorokem Mohamedem. V této zahradě byl bojovníkům po určité době umožněn pobyt. Do zahrady se měli dostávat prostřednictvím opia a hašiše.
Slovo „asasín“ vzniklo patrně francouzským přepisem výrazu „hašišiun“, který se objevuje v islámské literatuře a má znamenat „poživač hašiše“…
Doplňuji:
Marco Polo uvádí, že jejich vůdcem byl Rašíd ad-Dín Sinan, známý jako „Stařec z hor“ a že mu byli členové hnutí bezmezně oddáni.

Zdroj: http://www.info-koktejl.cz/dejiny-historie/zahady-a-nejasnosti/asasini-a-jejich-nejslavnejsi-legendy/

Další odpovědi
kapka

Taky jsem o těch Hašašírech, pardon Hašašínech něco našla. 🙂
http://www.iki­zama.ic.cz/in­dex.php?id=131

hanulka11

Jedna z mnoha skupin muslimů, které bojovali proti křesťanům, se nazývala Asasíni. Asasínského vůdce nikdy nikdo (kromě samotných Asasínů) neznal jménem, a tak se mu říkalo ,,Stařec z hory''. Úkolem Asasínů nebylo zabíjet křesťany v boji, nýbrž dostat se do blízkosti nepřátelských velitelů a úkladně je zavraždit. Byli nebojácní a vždy připraveni pro svou věc zabíjet.

http://assassin-novinkyahry.7x­.cz/clanky/kdo-vlastne-byli-asasini-aneb-o-2.html

iceT

Podle toho,co jsem se docetla a co si matne pamatuju to byli najemni vrazi,jinak take nazyvani Hassasíni.