Kdo byl Vladimír Veliký?

Nejlepší odpověď
SajmonModer

Svatý Vladimír I. Svjatoslavič, řečený Vladimír Veliký, Svatý či Vladimír Kyjevský (staroslověnsky Володимѣръ Свѧтославичь cca 958–960 – 15. července 1015 Berestovo, Kyjev) byl velkokníže Kyjevské Rusi, který se roku 988 nechal pokřtít a přivedl tak na Rus křesťanství. Pravoslavná církev slaví jeho svátek 15. července.

Další odpovědi
Miroslavst

Vladimír byl nejmladším synem knížete Svjatoslava I. z rodu Rurikovců, kterému ho porodila konkubína Maluša; jeho babičkou a snad i vychovatelkou byla Olga Kyjevská.