Kdo byl Tertullianus a v čem spočívá jeho význam?

Děkuji.

Nejlepší odpověď
hanulka11

•Quintus Septimius Florens Tertullianus (kolem 160 v Kartágu – kolem 220 v Kartágu) je nejvýznamnější latinsky píšící křesťanský spisovatel přelomu 2. a 3. století, který je považován za autora základní křesťanské terminologie v latinském jazyce

nevím/ Aničko /jestli to stačí

Zdroj: http://www.go­ogle.cz/search?hl=cs&rls­=com.microsof­t:cs:IE-SearchBox&rlz=1I­7ADRA_cs&defl=cs&q=de­fine:Tertulli­anus&sa=X&ei=8yR­qTdekEciSswaw­vtHpDA&ved=0CBcQkAE

Další odpovědi
vagra

Kartaginský rodák Quintus Septimius Florens Tertullianus se narodil mezi lety 155 a 160 v rodině centuriona. Získal bohaté a poměrně všesměrné vzdělání – studoval rétoriku, medicínu, získal dobrý přehled v přírodních vědách i právu, samozřejmě ovládal řečtinu a latinu. Tyto znalosti ho předurčily pro dráhu advokáta.Jako kvalitní právník by si Tertullianus jistě nežil špatně, nicméně jeho dráhu zbrzdila konverze ke křesťanství.
Ponechal advokacie a zcela se upnul k boji o křesťanství, kterého se hodlal zúčastnit jakožto obhájce náboženství proti celému světu.
Tertullianova výjimečnost tkví v tom, že byl prvním latinsky píšícím církevním spisovatelem, který své schopnosti plně věnoval šíření křesťanské věrouky a jejích mravních ideálů, a stal se tak první výraznou osobností počínajícího vývoje křesťanství – dokonce tak výraznou, že se dlouho nenašel nikdo, kdo by se mu vyrovnal.
Tertullianus razil tezi, že správný křesťan by neměl sloužit v armádě.Kromě toho také prosazoval mučednictví a tvrdě odsuzoval všechny, kdo se snažili útěkem zachránit.

Zdroj: zkráceno z-V.E.