Kdo byl sv. Bonaventura?

Nejlepší odpověď
iceT

Je patronem frantiskanu,te­ologu,delniku,de­ti.Zil ve 13.stoleti.Jako nemocneho ho jeho jeho matka privedla ke sv.frantiskovi z assissi,aby mu pozehnal,kdyz se uzdravil jeho matka ho privedla znova a sv.frantisek zvolal"buona ventura"(stastna to udalost)Od te doby se chlapci jinak nereklo.

Zdroj: www.abcsvatych.com

Další odpovědi
vagra

Wikipedie poskytuje o tomto filozofovi a teologovi dostatek informací-viz zdroj.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Svat%C3%B­D_Bonaventura