annas

Kdo byl Otto František Babler a čím se proslavil?

Je jedna z jeho myšlenek pravdivá?

„Nezáleží na tom, aby ses vyrovnal tomu nebo onomu člověku. Jde o to, aby ses jednou stal sám sebou.“

Nejlepší odpověď
Děda Louda

Český překladatel, spisovatel, básník, literární historik, knihovník, kulturní publicista a polyglot.
Centrem jeho pozornosti byla spiritualistická, náboženská a folkloristická tvorba.
Bablerovým životním dílem je překlad Dantovy Božská komedie, který přeložil společně s Janem Zahradníčkem.
Vysoko ceněn je také jeho překlad Máchova Máje do němčiny.
Doplňuji:
Nejvíce dáš tomu, komu dáš naději.

Další odpovědi
vagra

Otto František Babler byl český překladatel, literární historik, kulturní publicista a polyglot.
Proslavil se zejména svými překlady z němčiny,ital­štiny,francou­štiny,angličti­ny…
Přeložil např. Dantovu Božskou komedii,Shakes­pearova: Krále Leara, Život Dantův od G. Boccaccia a mnoho dalších.
Doplňuji:
O pravdivosti jeho myšlenky, nemám nejmenších pochybností.

Zdroj: V.E.- upraveno

Kerberus

Dědo Loudo,postrádám odkaz.Našla jsem jej sama podle Vaší odpovědi:
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ot­to_Franti%C5%A1ek_B­abler