Rokio

Kdo byl nejvýznamnějším alchymistou?

Nejvíce důležitý alchymista v dějinách lidstva

Nejlepší odpověď
Dismas

Bůh. A alchymista se píše s tvrdým.

Další odpovědi
Kelt

Nejprve oprava češtiny, když stupňujeme říkáme nejdůležitější a ne nejíce důležitý.
Dále každý alchymista položil kamínek k základům moderní vědy, moderní chemie a někoho upřednostňovat je nesprávné. Jeden se zabýval hořením, další výrobou zlata, další vyráběl jedy, léky a pod.
Když máš například kachličky na stěně, tak všechny dohromady tvoří dokonalost a nemůžeš říc, že nejdůležitější je třetí v páté řadě.
A stejné je to i u té alchymie

Lamalam

Nejvíce důležitý nebyl sám o sobě žádný. Pokud tě téma opravdu zajímá, přečti si tuto knížku pro děti: KARPENKO, V. Křivolaké cesty vědy. Albatros, Praha 1987.
Pokud máš na víc, než na dětskou literaturu, doporučuji:
PICHLER, J. Historie chemie. Brno 1997.
DOUŠOVÁ, B. Stručné dějiny oborů – chemie, ekologie, sklářství. Scientia, Praha 2001
HAAGE, D. Středověká alchymie (od Zósima k Paracelsovi). Vyšehrad, Praha 2001.