annas

Kdo byl Nanuk a jak souvisí s mraženou pochoutkou nanuk?

Nejlepší odpověď
hanulka11

Nanuk byl člověk primitivní žil z zemi ledu a sněhu a možná i proto vzniklo pojmenování na mraženou pochoutku

Další odpovědi
dědapetr

Pojmenování nanuk pochází z 20. let 20. století. Název je odvozen od inuitského lovce Nanuka, hlavní postavy etnografického filmu Roberta Flahertyho Nanuk, člověk primitivní z roku 1922. Pojmenování nanuk se stalo obchodní značkou a později vešlo do užívání v běžné řeči. Do té doby často užívaný název pro tento mražený výrobek bylo pravděpodobně cuc na kládě v čokoládě.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Na­nuk

vagra

Robert Flaherty,zlatokop, zálesák, cestovatel a dokumentarista se v roce 1920 vypravil na Labrador, aby tu natočil reklamní film
Vybral si rodinu jednoho eskymáka, který nesl jméno ledního medvěda a zároveň už zmíněného božstva ledních medvědů – Nanuka.
Nanuk, jeho žena Nyla i ostatní labradorští Inuité se v přirozeném, nic nepředstírajícím snímku představili veřejnosti v roce 1921, ve filmu nazvaném prostě Nanook of the North a v celuloidové podobě se rozletěli do světa.
Lovec Nanuk tak zůstal nejznámějším Eskymákem, stejně jako jeho jméno nejznámějším inutitským slovem a jeho kmotr bůh nejznámější inuitskou nadpřirozenou bytostí.

Zdroj: zkráceno z-http://www.fex­t.cz/bestiar/bes­tiar012.htm#zla­tadrubez