Kdo byl Juan Nepomuceno?

Kdo to mohl být ten Juan Nepomuceno? Já nevím.

Nejlepší odpověď
annas

Jan z Nepomcký, původem Jan z Pomuku, byl vikářem, mučedníkem. (14. st.). Neprozradil zpovědní tajemnství královny a položil za ně život.

V 18. st. byl prohlášený za svatého.

Povídání mo dlouhé, takže vpodrobnosti na:
Doplňuji:
Omlouvám se za překlepy. Jan Nepommucký, moc dlouhé, takže podrobnosti na…

Zdroj: http://www.sjn­.cz/vypis.php?ru­brika=176

Další odpovědi
ten který je

Jan Nepomucký.

elektrikář

Jan Nepomucký byl kněz. Jelikož neprozradil zpovědní tajemstzví. Schodili jej z Karlova mostu a utopili. Později jej cirkev vzala na milost a svatořečili jej. Na Mostě je bronzová plaketa která to připomíná. Nyní je na světové výstavě v Číně.