hanulka11

Kdo byl Hygin? V pranostice na 10.ledna se praví-

Na svatého Hygina pravá zima začíná

Nejlepší odpověď
annas

Svatý Hyginus byl devátým papežem katolické církve. Jeho pontifikát se datuje do let 136/138 – 140/142.

Svatý Hyginus byl papežem pouhé dva až tři roky, nejpravděpodobněji v letech 138 až 140 za vlády císaře Antonina Pia. Je možné že úřad římského biskupa byl před jeho zvolením zhruba dva roky (136 – 138) neobsazen, doklady jsou ovšem nejisté. Narodil se v Athénách v Řecku. O jeho předchozím životě není nic známo. Některé prameny uvádějí, že byl filosofem, ale jde patrně o záměnu osob.

Snad se pranostika naplní večer, kdy má začít znova sněžit. Jinak u nás prší.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Hy­ginus

hanulka11

Asi se bude jednat o stejnou osobu- já našla toto, v tomto článku se ale píše tato pranostika na 11.ledna

http://catholi­ca.cz/?id=138

annas

Já jsem se na datum nedívala, ale hledala jméno. Hygin je méně známý, takže data jsou zřejmě přibližná. Nikdy jsem to jméno neslyšela.

Až teď jsem se podívala, ve Wikipedii je uvedena pranostika až na 11. 1.

Ale měl by to být podle údajů v obou zdrojích.