annas

Kdo byl Felix Mendelssohn-Bartholdy?

S tímto jménem je spojena novela českého spisovatele – Na střeše je Mendelssohn. Jde o tradovaný příběh , který je spojený s r. 1942, s Rudolfínem a říšským protektorem R. Heydrichem. Co se tehdy stalo?

Nejlepší odpověď
vagra

Zbývá doplnit,kdo je autorem novely-
Autorem novely "Na střeše je Mendelssohn"je český spisovatel Jiří Weil (1900 – 1959)
Byl inspirován skutečnou událostí stržení sochy
Jakoba Ludwiga Felixe Mendelssohna-Bartholdyho ze střechy Rudolfína.

Zdroj: V.E.- upraveno

Další odpovědi
hanulka11

Jakob Ludwig Felix Mendelssohn-Bartholdy (3. února 1809, Hamburk – 4. listopadu 1847, Lipsko) byl jeden z nejvýznamnějších německých romantických hudebních skladatelů.

Román zachycuje trpký úděl českých židů v době nacistické okupace. Ze zápletky kolem svržení Mendelssohnovy sochy ze střechy pražského Rudolfina se paprskovitě rozbíhají příběhy řady lidí nejrůznějšího společenského postavení

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Fe­lix_Mendelssohn-Bartholdy

michael69

Ještě dodám,že je autorem slavného svatebního pochodu ze Shakepearově hry „Sen noci svatojánské“.Pochod je znám široké veřejnosti zejména od svatby pruského prince Alberta a královny Viktorie z 10.2.1840,kde zazněl.Od těch dob je součástí svatebních obřadů dodnes.Začíná známou fanfárou,která se jakoby z klidu vznese vzhůru a pak už se zvukem celého orchestru jakoby celá hudba kráčí po stupních dolů aby se znovu se vzletnou fanfárou pět vznesla. :)