annas

Kdo byl Engelchen? V kterém díle se můžeme s touto postavou setkat?

V které době se příběh odehrává? Jak se jmenuje autor?

Co znamená slovo engelchen česky?

Nejlepší odpověď
rynek878

není to: anděl?

Smrt si říká Engelchen
Román začíná v posledních hodinách války, ale retrospektivně se vrací do minulosti do vesnice Ploština. Hlavní hrdina – partyzán Voloďa – je zraněn ve Zlíně kulkou do páteře a to těsně před koncem války. Lidé jej odvezou do bezpečí. Pak se stává prvním pacientem v nemocnici, kde se o něho pečlivě stará nejen lékař, ale i zdravotní sestra Eliška. V této době je mu nejčastější společnicí, ale po vzájemně opětovaných citech i životní láskou

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Smrt_si_%­C5%99%C3%ADk%C3%A1_En­gelchen

Další odpovědi
led

Rynek,
ešte stále je zakázané vysloviť meno spisovateľa Ladislava Mňačka, ktorý napísal aj túto knihu?
Bol 2× zbavený československého občianstva a 2× mu bolo vrátené.
Mala som to šťastie ho osobne poznať…

vagra

Engelchen bych přeložil jako-Andílek
/anděl-engel/

FOG

Cetli jsme si o tom ve skole.A dokonce to myslim bylo zfilmovane,o par­tyzanskem odile „Olga“.Castecne to filmovali kousek od meho bydliste na zamku v Holesove.