simonka

Kdo a za jakých podmínek má nárok na proplacení cestovné k lékaři??

Slyšela jsem, že by člověk měl mít nárok na proplacení cestového když jezdí k lékaři třeba z Mělníka do Prahy, co je na tom pravdy?? Jako holka si pamatuji, když jsem jezdívala na kontroly k lékaři, maminka si nechávala proplatit jízdné hned v nemocnici.

Nejlepší odpověď
Lucijej

Vím akorát, že se jízdné proplácí při darování krve na transfúzce v nemocnici.

Další odpovědi
hanulka11

To bývalo, dneska už se nic neproplácí.

Squive

Nevím,jak je to u tebe,ale já,když jsem před dvěma lety měla pracovní úraz,jezdila jsem k lékaři na kontroly ,poté na rehabilitaci a veškeré účty včetně doplatků za léky jsem po dokončení pracovní neschopnosti předložila mzdové účetní a spolu se zaplacením nemocenské mi přišlo i proplacení výdajů.Je na to konkrétní formulář,který se dá stáhnout na webovkách své pojišťovny.Řekla bych,že proplácení cestovních výdajů je i v dnešní době aktuální.