annas

Kdo a v které hře pronesl tato slova?

Svůj širák odhazuji v dáli
a s grácií. Tam leží on.

Autor dramatu? Šlo o skutečnou, nebo vymyšlenou postavu?
Vzpomenete si i na filmové zpracování tohoto díla?

Nejlepší odpověď
1popelka1

Autorem hry Cyrano z Bergeracu je Edmont Rostand. Inspiroval se skutečnou osobností – spisovatelem.

Verše pronesl sám Cyrano.

Ve filmovém zpracování (z r.1990) hl. postava Gérard Depardieu.

Bohužel neviděla jsem ani jedno zpracování. Znám jen scénku z hodiny literatury 🙂

Zdroj: http://www.csfd­.cz/film/12032-cyrano-z-bergeracu/

Další odpovědi
vagra

Cyrano opravdu existoval,jmenoval se Hector-Savinien de Cyrano což už tady bylo řečeno.
Zbývá jenom dodat že se jednalo o francouzského spisovatele.Věnoval se psaní utopických cestopisů.
Vzpomínám na Cyrana z Bergeracu v podání Jaromíra Hanzlíka ve Vinohradském divadle.

Zdroj: moje+V.E.

magicm18

autor:EDMOND ROSTAND CYRANO Z BERGERACU drama volne inspirovane skutecnou osobou,vlastnim jmenem Hector-Savinien de Cyrano/1619–1655/ Vzpominam na film z roku 1990 s Geraldem Depardiem Cyrano de Bergerac.Velmi znama je adaptace pod jinym nazvem se Steve Martinem ROXANNE.