Jikra

Kdo anebo co byl koudelník?

Čímpak se asi tak živil?

Nejlepší odpověď
mosoj

Koudelník byl syna z Kutné Hory táta.
Čím se živil nevím, ale vyráběl koudel a vegoš asi nebyl.

Další odpovědi
bolak

koudel – odpadková vlákna vyčesaná při úpravě lnu, konopí, juty ap.
koudelník – obchodník s koudelí

Pozor, pozor! – není to z mojí vlastní hlavy takže by to mělo být dobře :)

Zdroj: http://www.ptej­teseknihovny.cz/u­loziste/aba001/2007-2009/koudelnik-koudelnictvi

Drap

Koudelník byl obchodník s koudelí, většinou i některé věci z koudele vyráběly. V době, kdy nebyla známa umělá vlákna, měl konopí a len, tudíž i zbytky z předení koudel, velmi široké využití, pytle, plachty, provazy, a mnoho dalších věcí