Kdo a kdy vymyslel vojenské tanky?Díky

Nejlepší odpověď
annas

Chtěla jsem kousek textu okopírovat, ale nejde. Proto vkládám odkaz přímo.

Jso zde uvedeny i typy tanků.

Zdroj: http://army.sve­tu.cz/20102-historie-tanku.html

Další odpovědi
venkovan

Pokud si pamatuji, první tank který by byl v principu podobný dnešním navrhl Leonardo de Vinci. O několik století, když se trochu vyvinuly strojírenské technologie první nasazení tanků do války je přisuzováno Britům za I světové války v bitvě na Sommě ve Francii

hanulka11

Historie tanku
Kořeny tanku sahají k pásovým traktorům, které se poprvé objevily v první polovině devatenáctého století. Na základě
těchto traktorů vznikly v roce 1914 první plány na vytvoření tanku. V červnu 1915 byly předvedeny výhody
tanku, který je schopen překonat ostnatý drát i užší zákopy a na základě této demonstrace byly v prosinci 1915 stanoveny podmínky, které musí tank splňovat. Což znamenalo, že musel dosahovat rychlosti minimálně 6 km/h, překonat pět stop široký
zákop a pět stop vysokou
překážku, být odolný proti lehkým pěchotním zbraním.

První tank
První tank vážil 14 tun, měl spalovací motor, dosahoval rychlosti 3 mile
za hodinu a ke všemu nedokázal překonat zákopy.

První bojeschopný tank
První tank, který mohl
být nasazen do boje
byl stvořen v lednu 1916 v Británii. Nezávisle
na něm probíhaly pokusy o stvoření tanku i ve Francii

Zdroj: http://www.sa­muraj.cz/clanek/tan­ky-historie-tanku

anonym

V r. 1889 žil v Rusku v Petrohradě podivín,samouk a vynálezce Josiph Sergejevič Tankovskij.On je vlastně otcem myšlenky obrněného vozidla.Jak se traduje,napadla jej tato myšlenka po útoku medvěda,který zaútočil,když se Tankovskij vracel z pole.
J.S.T. útok přežil,ale jeho bratr nikoli.
A tak vzniklo první obrněné vozidlo,byl to ve své podstatě obrněný žebřiňák.