hanny 2

Kdo a kde zavedl symbol pro číslo nula?

Nejlepší odpověď
kapka

Zde se debatilo na podobné téma, klikněte si i na odkaz, který je v diskusi. Je to velmi zajímavé. http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/uvazovali-jste-nekdy-nad-tim-proc-1-1-2-2-1-3-atd-cim-je-vyjimecna-v-tomto-smeru-nula

Další odpovědi
hanulka11

Nula je jedním z největších úspěchů lidské rasy," řekl americký matematik a kybernetik George Bernard Dantzig (1914–2005). Na první pohled to vypadá zvláštně: že by „nic“ bylo to nejlepší, čeho jsme za tisíce let civilizace dosáhli? Antičtí učenci Pythagoras, Platon a Aristoteles soudili, že „nic“ se v našem světě nevyskytuje. Aristoteles dokonce věřil, že příroda má z nicoty hrůzu. A právě jeho si jako největší autoritu vybrala středověká církev…

Nula vždy vzbuzovala jisté posvátné obavy, a to nikoliv jen u laiků. „Dělíme-li nulou, získáme zlomek s nulou ve jmenovateli, který má nekonečnou hodnotu. Ta se nezmění, ani když se k ní mnoho přidá nebo odebere, stejně jako se neděje žádná změna nekonečnému a neměnnému Bohu v době destrukcí a vzniků nových světů.“

Tak vysvětloval svou představu o dělení nulou ve 12. století indický matematik a astronom Bháskara (1114–1185). Našim uším to zní nezvykle mysticky – jenže moderní doba mu tak trochu dává za pravdu. Skoro jako náboženské tabu totiž zní i verdikt, který o stejném úkonu později vynesla novodobá matematika: dělit nulou se prostě nesmí

Zdroj: http://hn.ihned­.cz/c1-39047570-prokleta-nula

Drap

Pro označení čísel používáme takzvané arabské číslice. Jedna z teorií, jak vznikly číslice je, že každé číslo má tolik úhlů , jakou hodnotu značí. Když si tyto číslice stilizujeme a napíšeme s ostrými úhly, tak to odpovídá. A nula je proto kulatá, protože nemá žádný úhel

Kerberus

Kapko,chtěla jsem ten odkaz vložit,ale byla jste rychlejší.

Kerberus

Body už nemám.

kapka

🙂