annas

Kdo a kde vynalezl elektrické křeslo? Kdy se poprvé použilo k popravě?

Kdy se poprvé použilo?

Nejlepší odpověď
hanulka11

První elektrické křeslo bylo vyrobeno v New Yorku v roce 1888, první popravený byl William Kemmler v roce 1890. Jiní známí vězni popravení elektrickým křeslem jsou např. Ted Bundy, Leon Czolgosz, Albert Fish, Charles Starkweather, John Joubert či Donald Henry Gaskins.....

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/E­lektrick%C3%A9_k%C5­%99eslo

Další odpovědi
vagra

Některé americké státy dlouhou dobu k popravám používaly zdánlivě „humánní“ způsob popravy – elektrická křesla.
Inspirace vlastní praxí možná vedla amerického zubaře Alfreda P. Southwicka k nápadu popravovat právě na elektrickém křesle. Tento způsob popravy byl v USA provozován již od roku 1890

Zdroj: http://www.21sto­leti.cz/view.php?cis­loclanku=2010041620

Miroslavst

Takže jste smazala moji odpověď, která se týkala elektrického křesla. Toto elektrické křeslo bylo vynalezeno v rusku, což bylo v mé odpovědi a opírá se o internetovou zprávu.
Zde je přesný popis odpovědi:
Ruské elektrické křeslo V Rusku vymyslel místní popravčí Ivan Sekerovič Popravov levný a spolehlivý způsob, jak používat el. křeslo, aniž by se utrácely velké peníze za el. proud. Tento trest spočívá v přivázání odsouzeného ke křeslu a následném umlácení ebonitovou tyčí kombinovaným se škrcením liščím ocasem.
Odpověď se opírá o:
http://necyklo­pedie.wikia.com/wi­ki/Trest_smrti

annas

Za svá slova byste se měl omluvit. Ale toho se nedočkám.

Miroslavst

paní anas, je možné, že vy se omluvy dočkáte, jelikož mi adin sdělil, že jste odpověď nesmazala. Takže vám se omlouvám, ale neomlouvám se jinak nikomu, zejména tomu, kdo odstranil text v neecyklopedii a jehož ip adresu a místo pobytu znám. A vy ho znáte taky.
Tak co, přizná se on? Co myslíte?

annas

Já opravdu nechápu, o co jde. Já jsem tu Vaši odpověď sama vyhledala, o ruském křesle jsem četla, ale jinak platí to, co jsem napssla poprvé.

annas

Nic jsem nesmazala. Nebudu se víc vyjadřovat.

Chtěla jsem do diskuze dopsat, že Vaše odpověď byla bez odkazu, proto jsem si jej vyhledala. Šlo o odpověď z Necyklopedie, která si dělá ze všeho legraci, proto jsem odpověď nebodovala.

rynek878

Koukám na Váš odkaz,ale o ruském elektrickém křesle zde není ani zmínka,tak si nedělejte z nikoho srandu.
Jenom doufám,že si nemyslíte,že jsme všichni tak blbí jako vy chytrej?Toho Vašeho Popravova a jiné šikuly si tam může dopsat každý,to je divný co řikáte mistře?????

Miroslavst

Bohužel srandu si nedělám, ale dne 5.1.2011 byl tento text odstraněn z IP adresy 89.203.215.159, ale skutečně tam byl.
Hold když chce někdo svému oblíbenci pomoci, tak pro to udělá vše.

vagra

Pro Miroslavst-Běžte už do háje s tím napadáním,obvińo­váním a zesměnováním.Asi vám moc nevyhovuje,že se tady setkávají lidé,kteří se chtějí něco dovědět.
Vám vyhovují napjaté situace a blbá nálada.Možná,že je nad vaše schopnosti pochopit,že tady z dříve docela solidních stránek,kde se lidé měli možnost zeptat a následně dostat odpověď, stávají stránky plné napětí a nervozity.
Podáváte tady neověřené informace,kterým sám nevěříte a vydáváte je za informace seriozní.
Zamyslete se nad tím.
Tady snad už není nikdo jiný,kdo tady kolem sebe tak kope-viz.dnes.
Nebo mě taky napadnete,že mažu vaše otázky,jak máte ve zvyku?
Přiznávám,že je mazat nemůžu,protože je preventivně ani nečtu.

Miroslavst

Nenapadnu vás, napaden jsem byl já, že dávám něco co někde není. Děkuji anas, že jste mi potvrdila, že jste to četla a že to tam bylo.
Dle informací o ip adrese je uživatel, který smazal záznam z oblasti Ralska-ralskonet. Ale to už tu psal někdo jiný, kdo to zjistil.
Nevíte kdo je z této oblasti (Česká Lípa, Nový Bor atd.)?
Já vím.
Ale to už je jedno.
Jen jsem si myslel, že odpověď smazala anas, ale ta to nebyla, což mi potvrdil i admin. Já neřeším kdo smazal odpověď, ale kdo ze mě dělá blbce, že text tam není.
Děkuji, že nečtete moje otázky, jsem rád. Někdo je schválně čte a pak se tu děje co se děje.
Anas napsala, že otázku ohledně lyží dávala ráno, ale to já nevím, protože mě taky ty její nezajímají.
A pokud náhodou odpovím, je zle. Takže vás dopolední nechám na pokoji a odpovídat už nebudu, to jsem si sice říkal i dřív, ale bohužel ani při odpovědi už nevím co to bylo jsem dostal nadáno a to bylo oficielní (sice slovensky), ale oficielní.
Takže na vás kašlu a neodpovídám vám a budete mít klid na vaše otázky a odpovědi.
Já si vás nebudu všímat a vy mě prosím taky nechte. Děkuji.

anonym

159.215.203.89­.ralskonet.cz
Country Czech Republic
Country Code CZ
Region Hlavni Mesto Praha
City Praha
Latitude 50.0833
Longitude 14.4667

Smazal to Cajzl.

rynek878

Internetovou encyklopedii Wikipedia už možná znáte. Je to encyklopedie, kterou společně píše mnoho jejích čtenářů. Možná ale nevíte, že existuje i její parodie zvaná Necyklopedie. Seriózní články tam skutečně nenajdete, ale pro pobavení je vynikající. Podařilo se mi tam najít screenshot ze CNN, který jsem hledal už docela dlouho. Ačkoli má Necyklopedie k serióznosti velmi daleko, zmíněný screenshot opravdu není podvrh. Určitě se podívejte. Mapy, které jsou k vidění na CNN, jsou často velmi zajímavé a k realitě mají skutečně daleko. Obzvlášť silný kalibr je mapa, na které sousedí Česká republika s Irákem.
link:
http://donbah­no.bloguje.cz/421632-wikipedie-a-necyklopedie.php

Miroslavst

A zde je původní text před odděláním!!!!!!
http://necyklo­pedie.wikia.com/in­dex.php?title=Tres­t_smrti&action=e­dit&undoafter=94530&un­do=95813

Miroslavst

a zde je důkaz i s obrázkem:
http://img.na­dapenny.com/t20/110­05/nadap103101474­850230.jpg