luky.1986

Kde zjistim statistiky nejen prodeje eshopu v ČR?

Cetl jsem nekde clanek o eshopech, ze jich 8 z deseti do roka zavre. Kolik eshopu u nas se venuje kteremu druhu zbozi. Kde takova data mohu cerpat nez jen jednou za rok z nejakeho pruzkumu?

Diky panove.. chytil jsem se dotazem ecommerce a aspon nasel par zajimavych webu. I kdyz bez statistik.. vetsinou je to nejaky pruzkum jednou za rok..

Odpovědi
McArthur

Obávám se, že oficiální data Českého statistického úřadu neexistují a jiné úřady podrobné statistiky také neřeší.

Asi nejvěrohodnější budou statistiky od Heuréky (www.heureka.cz) a APEK (www.apek.cz).

Mc Merkurion

zkus se podívat tady: http://www.doba-webova.com/cs/e-commerce

Kepler

Souhlasím s McArthurem. Navíc Heuréka.cz i Zbozi.cz, ani jiné srovnávače cen mají velké mezery. O důvěryhodnosti obchodů neví vůbec nic, jen to, co jim obchody pošlou. Tak doporučuji držet se obchodů, které se osvědčily vám, nebo vašim blízkým. To se asi budete divit: Alza zcela propadla…