Ajulka93

kde získám oprávnění oddávat budoucí manželské páry?

Doplňuji:
přišla jsem totiž na to, že tohle by mohlo být krásné a zároveň práce, kt. by mě naplňovala :)

Nejlepší odpověď
hanulka11

To ale by nebyla jen práce …oddávat páry to dělajé většinou matrikáři/ky/ ,starostové , nebo i nějaký vybraný člen zastupitelstva.

Další odpovědi
Drap

Ze zákona mají právo oddávat manželské páry starostové a místostarostové. Obecní zastupitelstvo může zplnomocnit i jiného člověka k oddávání. Byvá to zpravidla jiný člen zastupitelstva. Ve velkých městech kde je hodně svateb, ají některé radnice obřadníka, který to oddává, většinou je to však spojeno i s jinou prácí. Zastupitelstvo může takto pověřit maximálně na svou funkční dobu , to znamená, že maximálně na 4 roky.

anonym

Zeptejte se na radnici, nebo na nejbližším obecním, či městském úřadě. Většina starostů toto oprávnění má, pokud je v jejich obci dovoleno oddávat.