rosinka

Kde žijete?

Nejlepší odpověď
kropitko

Čechy - žiji tam rád/nerad a proč

Já myslím, že nezáleží na tom, kde člověk žije, ale jak žije a jaké lidi má okolo sebe,,,

Další odpovědi
annas

Morava - žiji tam rád/nerad a proč

Na Moravě žiji od narození, a to v blízkosti svého rodiště. Počítám, že zde snad vydržím až do konce života. Ráda či neráda? Klidně bych mohla bydlet i v Čechách, kdybych měla kolem sebe lidi, k nimž mám blízko.
Už nijak neřeším, zvykla jsem si na svůj domov.

abab

Čechy - žiji tam rád/nerad a proč

Ráda,protože je to můj domov. A myslím si,že záleží na tom, kde žijeme,protože od toho se odvíjí, jaké máme kolem sebe lidi a taky jak žijeme.

www

Morava - žiji tam rád/nerad a proč

Ta jižní Morava je přece krásná zem, osázená vinohradem..:-)

fablen

Morava - žiji tam rád/nerad a proč

a co mám napsat, když bydlím na rozhraní 🙂, podle mapy oficiálně sice Čechy, ale srdcem Morava (je to tak s většinou zdejších obyvatel). Jsme na hranici, Moravu máme cca 5 km daleko.

lexx

Morava - žiji tam rád/nerad a proč

Severní Morava u hranic z Polskem, malé město. Nepříliš rád, po útlumu těžkého průmyslu (šachty, doly, hutě, ocelářství) nezaměstnanost druhá nejvyšší v ČR, šedivá realita bez perspektívy. Nikdy jsem necestoval akorát na školní výlet do Prahy a na vojnu do Českého Krumlova, sem-tam pěšky na tržnici do Polska. Mám to blízko a platí se v Kč. Tady také umřu.

posahanek

Morava - žiji tam rád/nerad a proč

Ale nevím proč ráda

samicek333

Čechy - žiji tam rád/nerad a proč

Vyhovuje mi to

anonym

Morava - žiji tam rád/nerad a proč

Ano. Ale v Čechách také ne.

Heřman

Čechy - žiji tam rád/nerad a proč

V Čechách žiju protože je tady hezky a skoro celá moje rodina se tady narodila.

anonym

Tam to je těžký. Kolega vinař. Po práci jde na vinici. Odsuzuje počítače. Přitom kouká na růžovou ordinaci a nadává mě že se nedívám na televizi. Na Moravě je toho málo. Čechy nás ožebračily. Koukněte občas na vesnice jak se snaží aby vypadaly. Vždycky jsem moravský kraj považoval za bohatý. Nejen tradicí ale i opravdovým zjevem. A také ekonomicky. Části kraje nejsou obhospodařovány. Přesto se mě moravský kraj jeví jako zajímavá scenérie. Podniky, sportovní areály, hřiště, dopravní infrastruktura, kultura. Jen jsem byl přespříliš oklamán iluzí, že tento kraj plný kulturních tradic a ekonomického dostatku je plný zlatých obcí. Obcí, o kterých se zpívá v „pjesničkách“. Jsou zde lidé stejní jako všude jinde. Jsou dobří i zlí. I ti ostatní. A ti pijí něco jiného. A že ty silnice po kterých jezdí každý den do práce, pro vyřízení, kolikrát je to o smrt. Malými městy projíždějí kamiony. To si nedovolí ani v Brně. Tyto hnusné silnice ještě nejsou a ani nebudou lemovány zlatými chodníky. Kolik strastí zažije zemědělec, vinař, když se vracá teď na podzim z práce domů a už je tma. Namísto odpočinku leze ven, musí postříkat stromky. Co je pak hezké na tom světě? Sednout si na půl hodinky, povznést sklenku vína, zadívat se do dáli na západ slunce, na nádherný kraj, na usínající les, poslouchat utichající přírodu, zaslechnout letadlo jdoucí na přistání, zasnít se. A popřemýšlet, jestli by se za život dalo stihnout víc?

led

Rosinka, prečo diskriminujete nás inostrancov? :(
Nie sme tu len z Českej republiky a na Slovensku žijem rada

led

doplnok
Celá bývalá československá republika je môj domov a rodinu mám od Aše po Novú Sedlicu (najvýchodnejšiu obec SR).