izabou

Kde žádat po nástupu trestu, abych byl zařazen do výkonu v Opavě.

Nebo jestly je možné žádat,ale nevím kde ?o nástup do věznice Opava.Děkuji za odpověd.

Nejlepší odpověď
Venka

Žádost si podáte ve věznici,ale moc nepočítejte s tím, že Vám vyhoví.

Další odpovědi
Fidel

Zkuste se zeptat v informační kanceláři soudu , kde vás odsoudili (zatelefonovat tam). Jinak vaše umístění by mělo být pro vás „sociálně citlivé“ – tzn. v místě, kde máte rodinu, pokud to je možné. Ale pokud půjdete sedět za vraždu, tak vás dají na Mírov nebo Bory a nikdo se s váma moc bavit nebude…

Ještě je jeden problém, do jakého typu věznice vás odsoudili- např. do věznice s ostahou – tak jestli Opava splňuje tyto nároky.

Zkuste si najít zákon č. 169/1999 Sb. ze dne 30. června 1999 o výkonu trestu odnětí svobody a o změně některých souvisejících zákonů, tam třeba najdete více informací