Lorelai

Kde vzít obyčejnou krabici na balíček?

Chci poslat přes poštu balíček, ale nemám takové ty obyčejné krabice, jenom od bot, kde je mám vzít?
Doplňuji:
Takže můžu poslat v té krabici od bot? Nebo musím tu krabici něčím obalit?

Nejlepší odpověď
melanie

na poště prodávají balíky na posílání věcí, kup si je tam mají různý velikosti

Další odpovědi
anonym

Zeptej se v obchodě, jestli nemají od nějakého zboří nepotřebnou krabici :)
Doplňuji:

  • zboží

Mamka to tak aspon dělá, a také podle toho jak velká ta krabice má být

Dochy

je otázka co považuješ za obyč. krabici. pokud Ti nevyhovuje krabice od bot, pak běžně prodávají skládací krabice na poštách, ev. by něco mohli mít v lépe vybavených papírnictvích.
Doplňuji:
Žádné přesné pravidlo jak má vypadat krabice pro odeslání balíku není.
Musí mít rozměry odpovídající požadavkům pošty, pevnost odpovídat obsahu a tomu, že se s tím pošta moc nemazlí, musí být zajištěna proti otevření atak… ještě mám pocit, že povrch má mít takovou barvu, aby se ta adresa na tom dala najít… (což nemusí splňovat pokud to zabalíte do novin) Podmínky najdete na stránkách pošty (cpost.cz)

iceT

Pokud se ti do krabice od bot vejde posílané zboží,můžeš použít i tu krabici,stejně ji přebalíš papírem.Skládací krabice se dají koupit v papírnictví.Taky můžeš prolézt kontejnery na papír,v nich se krabice najít dají a lidi neradí šetří místem,že by krabice trhali.