annas

Kde vy máte svůj domov? Jak byste jej definovali?

„Domov je pro mě tam, kam se vracím z cest, a kde", jak řekl Erasmus Rotterdamský, „mám svoji knihovnu.“

Anebo, jak říkal Jiří Voskovec: „Kam jsem si pověsil klobouk“.

Karel Kryl: „To je místo, kde mám nikoli dům či domovské právo, nýbrž člověky, kteří mě chtějí“.

Nejlepší odpověď
1popelka1

Mám domov tam, kde je moje rodina, přítel, ale i nejbližší přátelé. Cestuji ráda, ale doma je doma.

Další odpovědi
anonym

můj domov je tam kde se cítím v bezpečí,cítím lásku ostatních,důvěru sousedů,klid u krbu,odpočinek po práci,tot domov můj

BEAES

Já mám domov tam, kde mám svoji rodinu, je to náš byt, dům u rodičů, u babičky, tam všude jsem doma.

mosoj

„Všude dobře, doma nejlíp“.

Svatá pravda. Odjedu na Šumavu, mám tam svůj pokoj, nikdo se mě nevšímá když nechci, ale za pár dní se těším domů.

martina1

Už několikrát jsem se stěhovala,ale doma mám tam,kde je moje nejbližší rodina.U manžela a dětí.Ikdyž miluji babičku a moc ráda k ní jezdím(několikrát týdně)i u táty mám hezké zázemí,tak doma je doma a vždy se těším na klid a pohodu doma s rodinou.