dedeček99

kde všude se půda nachází???

Nejlepší odpověď
Drap

Téměř všude. Definuj si co je to půda a bude ti jasněji. Půda je zvětralá hornina, podle toho jak je obohacena humusem je plodná či nikoli. A zvětralá hornina je téměř všude, pokud ji neodfoukne vítr.

Další odpovědi
mosoj

????????????? Vzhledem že to je v přírodě. Tak odpovím na povrchu Země.
Odpověd taková jaká je otázka.

venkovan

Dá se říci v každém domě se sedlovou střechou, kde alespoň na části je podchozí výška.

beer

Nachází se na souši a je to naakumulovaný sypký materiál vzniklý na zemském povrchu mechanickým i chemickým zvětráváním hornin (i přemístěných) obsahující současně různě velkou příměs organických látek.
Naproti tomu zvětraliny vzniklé mechanickým rozpadem hornin, jen nepatrně ovlivněné chemickým zvětráváním, se nazývají regolit; jsou časté v oblastech s aridním nebo semiaridním klimatem a také na Měsíci.

Zdroj: http://www.ge­ology.cz/apli­kace/encyklope­die/term.pl?pu­da