tomas.k

Kde volně sehnat semena jinanu?

Nevíte o místě, nejlépe v Praze či Středočeském kraji, kde by se nacházel samičí jinan, zpod kterého bych si volně mohl na podzim vzít pár semen? Problém je že pokud už někde jinan je, bývají to samčí rostliny, jelikož ona dužnatá semena údajně páchnou… Vím že jinan jde koupit v zahradnictví, ale já si ho chci vypěstovat ze semínka…

Odpovědi
beer

Vím, kde jsou tyto stomy v JM kraji.. Dají se ale koupit i semena:
http://www.go­ogle.cz/search?q=ji­nan+dvojlalo%C4%8Dn%C3­%BD+semena+k%C4%8D&s­ourceid=ie7&rls=com­.microsoft:cs:IE-SearchBox&ie=&o­e=&rlz=1I7ADFA_cs&re­dir_esc=&ei=1a­qIUfmYKsz64QSSxoD­wAQ#rls=com.mi­crosoft:cs:IE-SearchBox&rlz=1I­7ADFA_cs&q=ji­nan+dvoulalo%C4%8Dn%C3­%BD+semena+k%C4%8D&s­pell=1&sa=X&e­i=1aqIUb7WMMqM4gS2­w4HQBQ&ved=0CCwQvwU­oAA&bav=on.2,or­.&bvm=bv.45960087,d­.bGE&fp=134b7da8fbf138b9­&biw=1016&bih=631
Doplňuji:
Samičí rostlina je také v Pražské botanické zahradě.
Něco o pěstování:
http://www.ces­kestavby.cz/ros­tliny/ginko/

Lucijej

V Česku volně rostoucí samičí rostlinu neseženeš, protože jak uvádíš, plody dost zapáchají, takže se u nás nevysazují.
Navíc tobě samotnému by se strom ze semínka nepovedlo vypěstovat. Protože roste pouze v období od května do srpna a ještě ani ne každý rok (během jednoho roku nemusí povyrůst vůbec).
Takže jestli prahneš po tomto stromu, tak si kup sazeničku.
Anebo se zkus domluvit v zahradnictví, jestli by ti neobstarali semena.

www

Odpovídám na požádání Beera
Rostlinu s plody najdeš zde:
Doplňuji:
Jedná se o jím nalezený zdroj v diskuzi, kterou málokdo čte 😉

Zdroj: www.garten.cz/fo­to/cz/8211/

beer

A ještě jsem našel jednu v Zámeckém parku Hluboká nad Vltavou i s obrázky:
http://www.gar­ten.cz/foto/cz/8211/