MonkeyKing

Kde Vietnamci nakupují oblečení, které prodávají?

všichni prodávají stejný hadry, takže podle mě musí mít nějakého velkoobchodníka, která jim to prodává! Ale je otázka, zda to nakupují již někde v Asii, nebo až v Česku
Doplňuji:
Mám na mysli jestli tam může nakupovat každý. Že bych tam například šel a koupil si 100 triček (laciných). To snad jde?

Nejlepší odpověď
led

Veľkododávateľ to dovezie sem a predajcovia nakúpia od neho.
Dovážať v „malých“ dávkach sa nevyplatí, predražilo by sa to dovozom. Je lacnejšie kúpiť celú výrobu, tak ako je (aj s nepodarkami, veď zákazník zaplatí), kontajner (loď) musí byť plný aj za jeho prenájom sa platí.
Doplňuji:
k vášmu doplnku.
Nie, s tak malým nákupom ste pre veľkododávateľa zákazník ich predajcov.

Další odpovědi
mosoj

Mají síť svých velkodistributorů. Pokud na nějakou přijdeš můžeš si nakoupit jako každý jiný. Zboží do republiky proudí přes mošnovské letiště nebo přes Hamburk a Amsterodam. U vietnamských distributorů nakupují i majitelé dokonale se tvářících českých butiků !!!!
Jedním z konečných míst je pražská tržnice v Holešovicích. Nevím jak nyní ,ale dříve bylo možno nakoupit na burze v Karlových Varech ale tak od 04,00 – 06,00. Přijely Avie, na zem se natáhly plachty a hory textilu se na ně z aut vyhrnuly. Pak začal šrumec a Vietnamci na nižší příčce hierarchie zde nakupovali včetně našich majitelů butiků !!! Bylo to tam jak na mraveništi a hory textilu zmizely během jedné hodiny. Bylo naprosto jedno kdo tam nakoupil. Nakupoval jsem tam i po jednom kusu a cena byla vždy otázkou dohody.
V 06. 00 Avie odjely a začal trh pro návštěvníky burzy, kde se prodávalo zboží právě nakoupené od vietnamských velkodistributorů. Takovýchto míst je víc já mám ale zkušenosti jen s tím ve Varech a v Holešovicích.

Mc Merkurion

na velké tržnici v Praze,myslím že se jmenuje SAPA
Doplňuji:
v té SAPA ano,většinu věcí,některé prodávají i jednotlivě s přirážkou,jiné po balení,co si pamatuju,tak boty po 10párech

anonym

Kdyby ses namáhal podívat na internet, tak bys zjistil, že v Evropě je početná organizace vietnamských obchodníků. Ta má určitě i skupinu velkoobchodníků dodávajících zboží. Některé druhy zboží se dovážejí, jiné se šijí přímo v Evropě. Není problém na loď plující např. z Hongkongu naložit několik kontejnerů textilního zboží, které popluje do Hamburku. Odtud už není žádný problém rozvést je automobily. Vietnamci jsou pracovití, ti nemají problém vyřešit ani dovoz, ani zásobování zbožím do jednotlivých prodejen.

www

Nakupují vesměs opět u Vietnamců, a nějaké tvoje trička je nejen nezajímají, ale navíc jsou velmi opatrní.

seira

Mc Merkurion odpověděl správně.

HugoCharles

Z takovejch čínskejch eshopů jako dealextreme.com, kde to máš low-end kvalitu, za budgetový ceny s pošotvným zadarmo. Všechny ty gumový fejkový hodinky atd jsou odtud.

GabulkaA

Holky, tak jsem si to prošla… Lucyto.cz vypadá hooodně dobře. Ta jak dlouho vám došlo objednaný zboží?

Honzin8

Hele, co jsem tam objednávaly, tak za chvíli doma… Tak do tří dnů a pohoda :)

Cizecek.M

Hele, co objednám, mám tak do tří dnů doma. Takže úplně v pohodě :)

Vercule

Ahoj, objednala jsi na tom lucyto? Jak jsi byla spokojená? Co kvalita?

XenieRo

Když už jsme u těch e-shopů… Nakupovala jste některá na lucyto.cz? Moc se mi tam líbí ty sety. Máte s tím shopem zkušenost?

GabulkaA

Jojo, tak já jsem tam už nakoupila a super. Jsem nadšená. Oblčení značkové, kvalitní, velikost sedí, rychlé doručení. Jsem nadšená :)

kolinko.poli

Já jsem na lucyto.cz koupila spodní prádlo. Mají hezké sety, luxusní, ale zároveň pohodlné.

Pajka.111

Ahoj ano ano. Koupila jsem si teplákovou soupravu TH. Jinade jsem ji nenašla. Navíc mají moc hezké kombinace. Já mám lucyto moc ráda. I prádlo jsem si tam koupila.

XenieRo

Vidíš, to je pravda, ty sety tam jsou super. Já si na vánoce koupila prádlo a teď se chystám na teplákovku. Ty tam mají fakt super.

tyna.ryglova

To by mě také zajímalo, kde nakupují. Nebo odkud bere oblečení Pepco, když může nabízet oblečení tak lacino. Je ale pravda, že ta cena odpovídá kvalitě, co si budeme povídat 🙂 . Já třeba čas od času posílám oblečení do second handu https://www.on­linesekac.cz/ , a co jsem tak koukala, tak ho taky nabízejí za pár korun 🙂 .

Pajka.111

Jako ten different je super tak jako vůbec :) Já tam nakupuju i boty… Aspoň ten výběr vždycky skloubím s kabelkou :)

GabulkaA

Jaké boty sis tam koupila? Já zrovna hledám na jaro, tak budu ráda za info a za isnpiraci :)

XenieRo

Jakou kabelku sis tam koupila? Já teda zbožňuju obag. To je prostě moje závislost. Na tom different mají super výběr :)

SuzanKa

Ahojky :) Converse jsou nejlepší boty, hrozně pohodlný. Já je nosím, dokud není úplný bláto nebo extra sníh. Teď na podzim doporučuju kontíčkový conversky. Jinak teď se chystám ulovit tyto https://www.dif­ferent.cz/dam­ske-boty/converse-vinove-kozene-tenisky-chuck-taylor-all-star-lugged-winter-back-alley-brick-habanero-red_565007c.

Pajka.111

:D Jo, to ti věřím, mám to taky tak… No a na zimu máš jaké boty?

Sonka Pop

Jj, taky je zbožňuju a už se těším, až bude jaro, abych je mohla vytáhnout :)

Pajka.111

Ahojky, já nakupuju na netu. To je pro mě nejvíc poholný. Mám klid na výběr, můžu se v klidu rozmyslet… Po obchodech nelítám.

Sonka Pop

Jo, to je jeden z nejhlavnějších důvodu, proč nakupuju na netu a nelitam po obchodech…

XenieRo

Tak teď se ti tento přístup vyplatil, že? Já taky nerada lítám po obchodech, takže mi ta situace ani nevadí. Navíc vše, cio potřebuju, koupím na tom different :)

Pajka.111

Je to tak… Mě to taky nevadí, stejně bych nikam do obchodu nešla. Ale ten different je super shop. Já jsem tam koupila vždycky vše, co jsem potřebovala…

XenieRo

To nevím, asi někde v číně… Ale já po tom nepátrám. Tam já nenakupuju. Cenově jsou někdy hůř, než značkový oblečení a kvalita je u nich teda šílená!

Pajka.111

Jj, já mám ten stejný názor… Jako dneska ty hadry nejsou, co bývaly, jak myslím cenově. Dneska je ta cena dorovnaná značkovým kouskům, ale kvalita je někde uplně jinde. Proto já toto oblečení nekupuju.

XenieRo

To nevím, asi někde v číně… Ale já po tom nepátrám. Tam já nenakupuju. Cenově jsou někdy hůř, než značkový oblečení a kvalita je u nich teda šílená!

SuzanKa

Jj, je to tak. Jako ja proste nakupuju kvalitni znackovy veci u kterych mam proste jistotu. Navíc je moznost vymeny nebo vraceni. To u nich neni a na netu ano… Nakupuju na https://www.dif­ferent.cz a vzdy jsme tam spokojena.

Pajka.111

Ty jsi už s different nějaké to vrácení nebo výměnu řešila? A nebyl problém? :)

Mc Merkurion

ad mosoj: naprostá pravda,nakupovalo tam hodně čechů,a v množství,které určitě nebylo pro příbuzenstvo