tereza119

Kde ve fyzikálním příkladě dělám chybu?

Výsledek má vyjít 0.5ms-2, ale já se ho nemůžu dopočítat, nemohu si najít chybu. Prosím Vás tedy o radu/ upozornění na moji chybu. Děkuji moc!

automobil o hmotnosti 800 kg se rozjíždí z klidu. Motor působí tažnou silou o velikosti 500 N, proti pohybu působí vlivem tření a odporu vzduchu síla o velikosti 100 N. S jak velkým zrychlením se automobil rozjíždí?
m=800kg
F1=500N
F2=100N

a=?

Na auto, podle mého mínění, působí dvě síly a tak si vypočítám velikost výslednice sil F = F1 + F2.
F=509,9 N
a=F/m
a=509,9/800
a=0,6?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Opravdu je výslednice sil F1+F2?

Další odpovědi
zelí

Hlavně F1+F2=500–100.
Musíš vrát v potaz, že tření a odpor vzduchu silově působí na druhou stranu, než motor.