mišulík

Kde v Praze na Jiřího z Poděbrad seženu hranatou pizzu namísto kulatý?

Před dvěma lety jsme měli hranatou pizzu rozřezanou na čtverce. Ne klasickou kulatou.

Odpovědi
RadekH.

Proč musí být hranatá? Žaludku je to stejnak jedno a na chuti to nic nezmění 🙂

Cenobita

Popravě když to čtu, tak je to všechno špatně, pizza, i když se prodává „hranatá“ má být vždy kruh, čtverce nebo obdélníky i když se prodávají nejsou běžnou představou pizzy. A slovo kulatý znamená kouli, běžně se to pro kruhové objekty používá, ale popravdě zde trošku čeština ujela. Ale také říkám kulatou než kruhovou pizzu. I vadný výraz se někdy uchytí. Jinak pizza se prodává ve tvaru obdélníku mražená prodejnách Lidl, jestli je někde na ulici k mání nevím.