Pokročilý

Kde v Praze koupit kvalitní chléb za rozumnou cenu?

Zdravím, před měsícem jsem se přistěhoval do Prahy z Olomouce a dosud jsem tu nenarazil na žádné kvalitní pekařství, kde by se dal koupit opravdu dobrý chleba za rozumnou cenu. V Olomouci je asi rok starý skvělý obchod Moje domácí dobrůtky u vlakového nádraží, kam jsem poslední dobou chodil kupovat pšenično-žitný chleba (50% pšenice / 50% žito) za 34,- Kč, a bylo toho kolem kila, minimálně 800 gramů, ale spíš to kilo. Objevil jsem v centru pekárnu Mansson, ale ta je spíš přizpůsobena dánským příjmům. Nejsem nejchudší, ale stovky za chleba běžné velikosti je mi fakt líto. No a pak tu je nějaká farmářská frančízová síť, ale ta taky vypadá moc nóbl, tak jsem tam raději ani nešel. Na netu všichni vychvalují radotínský (případně hostivařský) pecen, ale nemůžu narazit na žádnou prodejnu na Žižkově (kde bydlím) a okolí, kde by některý z těchto chlebů prodávali. V Tescu na Národní mají sice celkem dobrý chleba, zatím nejlepší, co jsem v Praze objevil (nevím, co je to za značku), ale raději bych objevil a podpořil nějakou malou českou pekárničku. Poradíte? :)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Můžete zkusit malou prodejnu v Korunní ulici.Je tam i malá pekárna,jen nevím zda tam pečou i chléb.V každém případě za kvalitní pečivo a chléb si budete muset něco připlatit.

Další odpovědi:

Stačí si jen vybrat z 19 odkazů "pekárny Žižkov" - viz zdroj:

Zdroj: http://www.nelso.cz/search/?pa ge=1&what=Peka%C5%99stv%C3%AD& where=%C5%BDi%C5%BEkov,+CZ&typ e_id=61&g_id=3061412

Zlatý

:D ..na sci- fi otázky je úplně jiná rubrika, prý..

Pokročilý

Četla jsem na nějaké stránce (bohužel už nevím kde), že nejlepší chleba mají v Lidlu a že nejvíce vydrží. Také potom kladně hodnotili takový ten kulatý (omlouvám se, že nevím jména :D) chleba z Kauflandu. Chleby koupené v tescu či Bille označené jako ,Konzumní' ale i Šumava nekupujeme vůbec, myslela jsem si, že náš osvedčený Cvrčovický je dobrý, ale ani tem v tomto testu moc neobstál. Pak k chlebu ještě maličkost- prý také vydrží dýl zabalený v utěrce než v sáčku (ale to jsem možná jediná, kdo tento fakt nevěděl :D)

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Jídlo a vaření

Zlatý hanulka11 986
Zlatý Drap 844
Zlatý annas 758
Zlatý iceT 496
Zlatý marci1 482
Zlatý gecco 431
Zlatý briketka10 415
Zlatý quentos 405
Stříbrný elektrikář 395
Zlatý mosoj 351

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.