honza19hk

Kde v ČR koupit tohle?

http://2i.cz/9e01a78d­5e
Nevíte prosím někdo kde koupit tohle? viz obrázek. Je to svěrka na trhání pařezů malých průměrů na kterých nedrží řetěz. Našel jsem asi tucet amerických eshopů kde to maj ale nechce se mi to objednávat z Ameriky. Nevíte o nějaké českém?
Doplňuji:
díky, je to spolehlivž, ale pokud ji tady neseženu tak si ji vyrobim,ostatně jsem strojař. Nicméně jde o pařezy průměru např 5cm ,když do toho natluču ten vyvážecí hák co jsi psal tak to pařez rozštípne. Ale jinak děkuji.

Nejlepší odpověď
rigormortis

Takovou masivní asi tady nenajdete, navíc to vypadá nespolehlivě (měl bych pocit, že to z pařezu zklouzne), ale praxe může být jiná.
Zkuzte dva nebo více natloukacích hřebů (http://www.in­terforst.cz/cz/eshop­/k/priblizova­ni-dreva/lesnicke-retezy-a-prislusenstvi/za­tloukaci-hak-s-okem-8/1913/) a napojit to řeťězem nebo lanem.
Nebo vyzkoušet tohle: http://www.brynda-stihl.cz/Mani­pulacni-kleste-47cm-680Kg-d692.htm
ale má to v tahu jen 680kg.
Doplňuji:
A co zkusit vytvořit nějaký látkový úvaz (plátno s úchyty omotané kolem kmínku)? Ten by měl mít dostatečné tření, aby při tahání nesklouznul.

Další odpovědi
Drap

Svorku bohužel nevím. Kdysi jsem potřeboval specifický litinový výrobek. Nebyl na našem trhu. Našel jsem ho v USA a v GB. Objednal jsem z USA, protože včetně poštovného vyšel levněji. Cena zboží včetně poštovného mně stála cca 1600–1800. Nepamatuji už přesně. Asi během roku se výrobek objevil i u nás. Bez poštovného na prodejně za cenu 2 600. Jak ten dovozový, tak ten u nás prodávaný byly zhotoveny v Číně.

honza19hk

při tahu 4 tun a více plátno nevydrží.Problém není jen průměr, PES smyčka co se používá na zvedání břřemen je taky vpodstatě hadr. Ona se na pařezu udří jen do doby než se nakloní,pak se vysmekne jelikož se to strhne s i kůrou.
Já se 8 let trháním pařezů zabývám takže s tím značné zkušenosti mám,kdyby to šlo jinak svěrku bych nesháněl. ale jinak díky.

rigormortis

Pak dejte vědět jak vám to dopadlo…docela mě zajímá výsledek.

honza19hk

už se pracuje na výrobě.není to těžký,většina částí se vypálí na plasmě,pak to svrtat, doplnit ty hroty a šekl.
A svěrka je hotová.