ORION_

Kde tito lidé berou advokáty ?

Ahoj,
zajímalo by mě, kde např. takovýto člověk: http://www.no­vinky.cz/zahra­nicni/evropa/362428-v-nemecku-obzalovali-94leteho-muze-kvuli-zabijeni-v-osvetimi.html sežene advokáta ? Když si ho třeba zaplatí, tak mu to není odporné obhajovat takovou špínu ? A když mu nějakého stát přidělí, není to taky kravina ? Mě by se hnusilo někoho takového obhajovat.

Nejlepší odpověď
gecco

Někdo, jako advokát, obhajuje špinavce…
Jiný, jako lékař, se hrabe ve výkalech a hnisu…
Ještě jiný, jako učitel, se pokouší zkultivovat ´hajzlíky´…
___
Nemůže být každý lyrikem a usínat s hlavou na růžovém obláčku…
;-DD

Další odpovědi
setapouch

Až do vynesení rozsudku je každý považovaný za nevinného. Obhájce má za úkol uvést všechny důkazy, které svědčí právě pro nevinu obžalovaného. Pokud je žalobce dokáže rozmetat a přinést nezvratné důkazy o vině obžalovaného, pak teprve může být prohlášený za vinného.

Co když tě někdo křivě obviní ze sadistické pedofilie? Pak jen kvalitní obhájce je to, co tě může zachránit. Ovšem do té doby budeš odporné zvíře a obhájce parazit.

BTW článek jsem nečetl.

JájsemRaibek

Ať se ti to líbí nebo ne, každý má právo na svého obhájce. Obhájce je povinen přijme-li obhajobu řádně obhajovat.
Nebo se chceš rovnat tomu obviněnému? Nechci ho studovat, ale dle článku on asi nikomu obhájce nedopřál.

ivzez

Německo před nedávnem rozhodlo, že každý, kdo pracoval v koncentračním táboře Osvětim (třeba jen v kuchyni), má podíl na zabíjení (= že každý musel vědět, co se tam děje).

Proto mne spíše překvapuje, že mu vůbec obhájce dali …

iceT

„Nemůžete-li si obhájce dovolit,bude vám přidělen“ …tos asi nikdy neslyšel,že…

Hele,nevím o co jde,obžalovaný má 94 let,než se doberou k nějakému výsledku,tak ten člověk umře na stáří.