nsk2810

Kde studovat, pokud mě baví vytvářet různé sešity a knížky?

Poraďte mi prosím na jakou mám jít střední školu, pokud mě baví dělat různé pracovní sešity, cvičení a úkoly. Myslím třeba sešity do školy nebo klidně i učebnice. Moc děkuji za všechny odpovědi. ;)

Odpovědi
arachis

Nevím,jestli ještě existuje,ale moje sestřenice chodila na střední do Brna,obor knihařka nebo tak nějak,už je to 30let. A dodnes ručně váže knihy někde v Prostějově.

gecco

Co myslíš tím „vytvářet různé sešity a knížky“??

  • kreslit, vystřihovat (řezat), skládat, vázat? – pak je to, jak píše Arachis, knihař (např. http://www.sko­la.mesit.cz/cs/ar­t/1178-34-57-e-01-kniharske-prace )…
  • dělat jazykovou korekturu? – žádnou speciální školu nepotřebuješ, musíš ale dobře umět jazyk (včetně odborných výrazů) a mít slušný styl (sloh)…
  • ilustrovat? – potřebuješ grafickou průpravu (minimálně zvládnutí různých technik), např. -https://www.go­ogle.cz/search?cli­ent=opera&q=ško­la+výtvarník&sou­rceid=opera&i­e=UTF-8&oe=UTF-8
  • psát? – minimálně napřed musíš výborně ovládat nějaký obor, jinak učebnici těžko stvoříš…

😉