HZK

Kde stáhnout Java 2 Standart Editon pro úplné začátky programování?

V mé elekrotronické knížce o programování se píše:
„Nicméně, si Javu SDK si lze stáhnout zdarma ze stránek firmy Sun, http://java.sun.com.
Zde narazíme na tabulku výběru různých edic Javy, jak jsme o tom mluvili v předešlé kapitole. Pro účely našeho
kurzu zvolíme zatím J2SE (Core/Desktop) což je edice pro vývoj a provozování java programů na počítačových
stanicích (pc) a serverech ve formě spustitelných aplikací. Lze v ní vytvářet i java applety.“

Na té stránce http://java.sun.com ten program ovšem hledám horko těžko.

Nejlepší odpověď
badisko

A co hledat v archivech …oracle Java archive ..zde mrkni se tady :D http://www.ora­cle.com/technet­work/java/archi­ve-139210.html
Doplňuji:
Java 2 Platform, Standard Edition version 1.4.2
No a kdyby byla ma rada na houbelec tak priddam aspin trochu srandy ..

Je to malé, zelené a strašně nebezpečné. Co to je?
Žabička s rootovskými prá­vy.

Chlap vytáhne cigaretu z krabičky, dá ji do úst a zapálí.
Dívka mu na to odpoví: „Co to děláš, ty nevidíš, že na krabičce je varování, že kouření vážně škodí zdraví?“
Kluk odpoví: „Lásko, já jsem programátor. My na warning kašlem, nás zajímají jenom errory.“

Život by byl mnohem jednodušší, kdybychom k němu měli zdrojový kód

Jaká hra od Microsoftu je nejlepší?
Windows. Instalace je pekelně akční, nastavení je děsivá strategie a normální práce je zajímavá adventura.

Manželka pošle programátora do obchodu: „Dojdi pro rohlíky, a když budou mít vejce, vem jich deset“. Programátor přijde do obchodu a ptá se: „Máte vejce?“ prodavačka: „Ano“ a prográmator „Tak mi dejte 10 rohlíků“

Tak doufam ze jsem nikoho kultutni vsuvkou nenastval a nebo to smazejte to je fuck ..;D

anonym

Úžasná knížka je Programátorské poklesky. http://dastych-l.wgz.cz/rubri­ky/vtipy/o-programovani/z-knihy-programatorske-poklesky
-
„Ten sort s apdejtovanejma opšnama mi vypliv mraky vórningů, tak jsem džob po čekpointu típnul, Svičnul jsem se pod sysmana a zkolektoval júzrhuky, ale hodilo to systém eror.“

„Zkus dylítnout vérkfajly a vyendovat se. Pak to exekni z meku do malýho beče s trasováním na olejblovanou pásku a autput esajnuj na flopáč. Jestli to krešne, vylistuj žurnál s dampem, kilni spůlfajly a před odlogováním vytancuj modulovou. Oukej?“
Při poslechu tohoto fragmentu rozhovoru mezi dvěma ostřílenými programátory by pracovníkům Ústavu pro jazyk český pravděpodobně běhal mráz po zádech a laická veřejnost by se zřejmě domnívala, že se jedná o esperanto, protože některá slova v té divné mluvě jsou přece česká.

Jsou dvě cesty, jak přistupovat k psaní počítačových programů:

  • první – vypracovat je tak jednoduché, že v nich zřejmě nejsou žádné nedostatky;
  • druhá – vypracovat je tak složité, že v nich nejsou žádné nedostatky zřejmé. T. Hoare

Kterýkoli hotový program je zastaralý. Kterýkoli program stojí více a trvá déle. Kterýkoli program bude růst, až zaplní veškerou paměť, která ho musí udržovat. Je-li program užitečný, vypracuje se k němu dokumentace. Programátorský folklór

badisko

Ale co dam jeste pridavek tenhle je taky dobrej..;D
Ptá se syn Billa Gatese:

  • Tati, chci vyzkoušet ten sex, co mám dělat?
  • No synku, vezmeš si z mojí garáže to největší auto, oblečeš si nejlepší oblek, vezmeš děvče do nejlepší restaurace v městě, po večeři vezmeš v parku kočár s koňmi a vezmeš jí na okruh kolem jezera, cestou koupíš největší kytici květů jakou budou prodávat a nakonec objednáš v hotelu Plaza prezidentský apartmá a tam se ti děvče podvolí…
  • Ale tati!!! Kde jsou romantické procházky, letmé dotyky, čtení poezie za měsíčního svitu…
  • Synu, to si vymysleli linuxáci, aby mohli souložit zadarmo…

Manželka: Nakoupil jsi?
Manžel: Bad command or file name.
Manželka: Prosila jsem tě už ráno.
Manžel: Syntax Error. Abort?
Manželka: Ani nový TV magazín?
Manžel: Variable not found.
Manželka: Oukej, dej mi svou kreditku a já nakoupím.
Manžel: Sharing violation. Access denied!
Manželka: Ty mluvíš vážně, žertuješ nebo mě jen naschvál znervózňuješ?
Manžel: Too many parameters.
Manželka: Nechápu, proč jsem si vzala zrovna tebe.
Manžel: Data type mismatch.
Manželka: A výplatu budeš mít kdy?
Manžel: File in use. Try later.
Manželka: Schválně se tě ptám: Znamenám pro tebe ještě vůbec něco?
Manžel: Unknown virus…

Bill Gates stojí před kouzelným zrcadlem a ptá se: Zrcadlo zrcadlo, kdo je na světě nejbohatší?
APLIKACE ZRCADLO PROVEDLA NEPLATNOU OPERACI A BUDE UKONČENA.

Lidstvo se dělí na 10 skupin. Ti první rozumějí binární soustavě, ostatní mají pravidelný sex.