Rokio

Kde skončí zločinec, který spáchá úmyslný trestný činem pod vlivem psychózy?

V uzavřeném oddělení psychiatrické léčebny skončit podle mě nemůže, protože jsem tam nějakou dobu byl a všichni pacienti, kteří tam byli, tam skončili buďto z přepracování, vlivem deprese, vlivem duševní poruchy, při které si uškodili sobě (nikoliv někomu jinému), neúspěšní sebevrazi nebo lidí s intelektovým defektem.

Mám tím ba mysli, že v tomto uzavřeném oddělení psychiatrické nemocnice nebyl žádný psychopat, který se pokusil někoho zabít či jinak někoho ohrožoval.

Nevíte, kde tedy skončí psychopati, kteří se dopustili úmyslného trestného činu?

Odpovědi
Drap

O tom kde skončí, může rozhodnout pouze soud.

Smlouvyzdarm

Dobrý den,
abych se přiznal nejsem si jist, ale nemohu si tak nějak odpustit asi hloupou poznámku, že v rámci naší demokracie a všeobjímající svobody..... dříve či později skončí určitě na svobodě, stejně jako ostatní zločinci. Vezměte do úvahy tlak jaký je vyvíjen na soudce, aby udělovali nízké a alternativní tresty. A proč? Protože máme málo věznic, které jsou drahé, ale důsledek je pak jen jediný. Zločinci (nebo třeba nebezpeční psychopatit) běhají na svobodě a škodí nám obyčejným lidem. Myslím, že by nebylo od věci obnovit dřívější myšlenku 3× a dost. Je totiž hrozné, když je recidivista dvacetkrát odsouzen. Takhle by spáchal potřetí úmyslný trestný čin a dostal by třeba minimálně 15 let… Myslím, že něco podobného již existuje na Slovensku.
Jarda

Lamalam

Skončil by pravděpodobně v detenci.