gelerka

kde si nechat udělat kuchyň?

Prosím Vás, určitě jste někdo už někdy rekunstruoval kuchyň. My si po Vánocích s přítelem chceme také nechat zrekunstruovat kuchyň. On by to chtěl jít v klidu vybrat do „obchodu“, já si raději zajdu do nějakého studia a tam se poradím s člověkem, kdo tomu pořádně rozumí. Prosím Vás o zkušenosti s obouma variantama a případné typy. Mockrát Vám děkuji!!

Nejlepší odpověď
anonym

Kde? – někde poblíž bytu, ať neplatíš dopravu dráž, než kuchyň samotnou.
Pokud máte o kuchyni přesnou představu, klidně běžte vybírat kamkoli. Pokud ale ne, nechte si kuchyň aspoň načrtnout někým opravdu zkušeným – protože tvá představa, že v kuchyňském studiu potkáš člověka, který „tomu pořádně rozumí“ je – bohužel, mylná – v posledních několika letech jsem byl účasten několika dodávek kuchyní – a ve studiu potkáš toho, kdo ti chce co nejdráž prodat co nejlevnější šunt (a to i ve studiích, jež se silně sebepropagují jako ´nejlepší´).
A s tím někým zkušeným si o funkcionalitě kuchyně i popovídejte (nejlép s někým nezaujatým) – dokud neuvidíš – neuvěříš, jakých zvěrstev jsou mnozí ´návrháři´ schopni…

Další odpovědi
anonym

No, já Vám klidně doporučím Kuchyňsklé studio v Turnově, ale to bude asi stejné jako Vám doporučit dílnu Jardy Hejla a Bedřicha Lišky z Ulice. Měla byste napsat, odkud jste. Jezdit přes půl republiky se Vám určitě chtít nebude.

Wack Lodgers

Jestli ti mohu osobně poradit za sebe, tak si ji nech udělat tam, kde jsme si ji dělali my. A to je teda tady https://www.ga­bon.cz/rubrika/kuchy­ne/rohove-kuchynske-linky/ . Je vidět, že to dělají lidé, kteří se ve svém oboru opravdu vyznají a ty ceny nejsou zas až tak hrozné.

XenieRo

Dobrý den, pokud mohu radit, tak doporučím zn. Airforce. Je to značka italských digestoří a je opravdu spolehlivá.

Pajka.111

Ahoj všem, prosím o radu. Koukám, že se to tady zrovna řeší :D Zrovna si vybírám vybavení do kuchyně a teď je na pořadu dne digestoř… Co myslíte, jaká značka je opravdu spolehlivá? Hodně mě zaujala nabídka tohoto shopu https://www.a­irforce-eshop.cz/. Vaše zkušenosti?

XenieRo

Taky jsem se na ten shop airforce-eshop koukala a taky teda musím říct, že jsem hodně nabídkou nadšená. Hlavně mě zaujalo to jejich netradiční řešení v podobě digestoře v pracovní desce. Má doma někdo toto řešení?

Sonka Pop

Taky jsme si tuto digestoř koupili. Je skvělá. Jako musím říct, že jsem tou kvalitou velmi mile překvapená. Hlavně jsem nadšená z toho, jak je airforce digestoř tichá a hlavně, jak táhne. Takže i my doporučujeme.

Sonka Pop

Ahoj všem, měla bych prosím dotaz… Doma pomalu finišujeme s reko kuchyně a já bych ráda koupila ještě novou digestoř. Myslela jsem si, že postačí ta stará, ale ta už asi nestačí. Chci si koupit novou, ale chci, aby mi vydržela co nejdýl, čili aby byla fakt kvalitní. Kde a hlavně podle čeho si můžu vybrat?

modrokakocka

Na kolik peněz výjde takový kucyhně na míru? Docela se zajímám, protože mě bude čekat rekonstrukce kuchyně tak jestli máte nějaké tipy, budu ráda

hanak884

poradíte mi prosím kde si mám nechat vyrobit kuchyni na míru? :) bydlím v Praze a každou radu a tip uvítám, díky moc Petr

jancek

Hanaku884 a kolik chceš do takové kuchyně investovat? Klidně ti poradím, nějaké zkušenosti mám, ale nahoď něco víc.. kde, jak velká, kolik penízků a co všechno k tomu :D

modrokakocka

též bych ocenila radu.. koukala jsem se a chtěla bych kuchyni na míru… jestli teda je nějaká rada :) tak honem ji sem napiš!!!

jancek

je, ale tak musíte se zeptat co chcete konkrétněji vědět :) rád vám poradím. Neříkám že jsem přeborník, ale něco málo vím :)

hanak884

Já si chci nechat postavit doma v bytu kuchyni na míru. mám tam málo prostoru a rád bych aby byl využitý lépe. tak v tomhle potřebuji poradit

jancek

V tom případě můžu říci jenom jdi do toho, protože to fakt ušetří místo :) taky jsme to řešili. Stojí to pak za to

hanak884

Opravdu jo? Tak já jsem se už koukal na internetu na nějaké firmy a společnosti, ale nic moc jsem teda nenašel :( tak snad budu mít štěstí :)

jancek

zkus se kouknout na http://interi­ery4u.cz/ jakože jsou rychlí a přesní. Dělají moc hezký nábytek a kuchyně, já jsem s nimi byl a jsem dost spokojený. Vše udělali tak jak jsem si představoval..

hanak884

mají tam docela dost pěkné kuchyně, koukal jsem se a myslím že by mi mohli i vyhovovat :) ty máš tedy s nimi zkušenost??

jancek

Mají a já mám s nimi zkušenost velmi dobrou. Ve všem mi vyšli vstříc a kuchyně je krásná a zdá se být i dosti kvalitně udělaná :) takže zkus ty interiery4u a uvidíš .)

hanak884

Zkouším to!!! Uvidím jak dopadnu, hned jak budu mít nějaké nové informace tak se ozvu :)

modrokakocka

hanak884 a dopadlo to s tebou nějak? Nebo teda myslím s tou kuchyní :) koho jsi tedy oslovil a domluvili jste se nějak normálně? Jakože lidsky? Docela to začínám řešit víš…

hanak884

Nakonec to vyhrály http://interi­ery4u.cz/ jakože dost jsem byl překvapený jak rychle měli návrh vytvořený a všechno namyšlené.. klobouk dolů :)

modrokakocka

fakt jsou dobří? Koukala jsem se zatím jenom tak na rychlíka, ale musím se pořádně kouknout :) pokud jsi byl spokojený, tak to asi bude stát za to

jancek

tak co? Oslovila jsi někoho? nebo stále hledáš a vybíráš? abys nedopadla jak ostatní… tím že to bude trvat rok než tu kuchyni budeš mít :D

modrokakocka

Pořád koukám :) a přemýšlím a počítám, přece jenom je to investice na nějakých deset let, teda alespoň doufám že mi deset let vydrží :)

jancek

jak jsem již psal… čím dřív, tím líp :) ono to není jenom tak. Než se to navrhne, vyrobí :) ať pak nečekáš rok :D (to přeháním s tím rokem) :D

adelickaa

to jo a od koho jste tedy si nechali tu kuchyni vyrobit? :) a jak to bylo drahé? teda cenově náročné? a jak dlouho to trvalo?

jancek

my jsme šli do toho skrze interiery4u a cena byla nějak do třista tisíc a kvalitou se to nedá srovnávat… fakt paráda se vším všudy

adelickaa

hm… jakože recenze mají moc hezké, ale otázkou je jestli to všechno je pravda a taky jak jsou rychlí a co všechno dovedou..

jancek

a ty je máš vyzkoušené? nebo ses jen koukala a nezkoušela sis od nich kuchyni vyrobit?

adelickaa

osobně ani moc ne, ale chtělo by to :) protože to vypadá moc dobře a ty je máš vyzkoušené?

jancek

jasně já je mám vyzkoušené, tak jinak bych to nepsal přece, ne??? Potřebuješ teda ještě nějak helpnout??

adelickaa

no zatím ani ne, teď je to více méně ve fázi čekání a uvidíme jak to dopadne, no snad dobře

jancek

A teď už nějaký pokrok máte doma s kuchyní? Nebo pořád jen čekáte? :O ale to se mi nechce věřit že by jste pořád jen čekali

hanak884

my třeba doma čekáme a už doufáme že brzo to bude hotové a my budeme spokojení!!!!

adelickaa

a kde a co jak jste si nakonec pořídili? :) třeba mě to bude inspirovat a tak :)) takže se pochlub

fendibendi

My měli celou kuchyň od známého truhláře, který je moc šikovný a udělal všechno přesně tak, jak jsme chtěli, jsme s kuchynín naprosto spokojeni. Dříve jsme měli kuchyn z ikey, takovou černou a ta byla taky fajn, dají se tam taky sehnat opravdu pěkné kousky. Já si myslím, že je lepší zajít někam do studia a tam jim říct nějaké svoje nápady, nebo pak si to nechat podle ně jakého vzoru udělat u truhláře. Taky je dobrý, že pokud máš nějaké specifické gastro vybavení, třeba nějaké atypické tvary, je lepší si to udělat u toho truhláře, protože je možnost, že normálně by ti to tam nepasovalo no, ale tak to se musí všechno změřit. Jinak pokud budeš vybírat nějaké vybaení do kuchyně, tak my máme dobré zkušenosti s tímto eshopem https://gastro­mania.cz/ mají tam toho opravdu dost a hlavně kvalitní věci.

Elena01

Tak Bééďa Liškuj nemá konkurenci :D sousedka si nechala udělat kuchyň z jekéhosi velkého obchoďáku s nábytkem, kde si koupila skříňky atd, ale montování bylo prý jako za trest. U nás to měli chlapi udělané do 2 dnů i se spotřebičema.

clapka

mowla: teď jsi mě zarazil, věřila jsem aspoň z 80% těm lidem co tam pracují, že tomu rozumí. Je to i v těch měnších studiích? U něčeho většího bych tomu věřila. Rekonstrukce náš čeká na jaře tak už pomalu hledáme a děláme si svoje představi o tom jak by to případně mělo vypadat..

pavlusaslune

Hele rozhodně bych tomu více věřila. Jak se říká, důvěřuj, ale i přověřuj či jak to zní.

gelerka

Ono je jasné, že bych nejela kupovat kuchyň do Ostravy, když žijeme v Praze, určitě budu vybírat tak, abysme si pro ní nemuseli až bůh ví kam. Spíš jsem myslela jestli je lepší si zajít např do Ikey nebo přímo za firmou, která dělá jen kuchyně. Byla mi doporučena tato firma kuchyne-amonit.cz, ale jak říkám, chci mít z čeho vybírat :)

pavlusaslune

No být Váma tak raději zvolím něco menšího co se přímo na kuchyně specializují. Kamarádka si kupovala kuchyň v nějakém větším obchodě, kde se na to zas tolik nespecializují. Koupila si svoje spotřebiče. Vše bylo okey a má místama fuky a hlavně bacha na myčku, nevlezou se jít tam klasiky ploché talíře..

gelerka

tak s myčkou my to vychytali, spotřebiče jsme se koupili taky svoje. Jak jste říkala, talíře se nám tam samozřejmě nevešly. Ále, po 5ti umytí nám ta myčka klekla. Byla těžko opravitelná tak nám nabídly výměnu a za vyšší třídu. Takže ta naše ultra nová má i nastavitelný košíky! Takže se nám už vešly :D jinak nakonec jsme šli do kuchyně od amonitu a jsme spokojeni :)