Kde si mohu stěžovat na představenstvo SBD?

Představenstvo SBD porušilo platné stanovy SBD.Stěžovali jsme si na kontrolní komisi SBD, ale tam jsme neuspěli. Zajímá nás, kde si můžeme na nezákonný postup představenstva SBD stěžovat. Děkuji za odpověd.

Odpovědi
Vikičistič

Jedině u soudu.

standa

V případě bytových družstev je nejvyšším orgánem ČLENSKÁ SCHŮZE, na které lze uplatňovat námitky proti členům představensta

§ 243/3 Obchodního zákoníku
Představenstvo plní usnesení členské schůze a odpovídá jí za svou činnost.

Pokud výše uvedená možnost selže, máte právo se JMÉNEM DRUŽSTVA obrátit s konkrétní žalobou na soud…

§ 243a
Každý člen je oprávněn podat jménem družstva žalobu proti členovi představenstva…

…upozorňuji na dostatečnou kvalitu důkazů pro svá trvrzení