Kde si koupím veřejnou IP adresu? Měla by to být iPV4.

Chci veřejnou IP k zyxelu, abych si mohl nastavovat servery.
Doplňuji:
A z videí jsem přišel na to, že se platí jen jednou, a pak si servery mohu vytvářet kdy chci.

Odpovědi:

Stříbrný

Musí ti ji poskytnout Tvůj poskytovatel internetu. Např ADSL O2 za cca 100 měsíčně, někteří jiní poskytovatelé v ceně připojení.
Doplňuji:
tedy.. za doplatek je staticka, verejnou pravdepodobne budete mit i ted. Pokud od poskytovatele mate neverejnou, stejne si to budete muset vyjednat s nim.

Bronzový

Dochy a to jsem měl za to že IPv4 již došly - http://www.potaroo.net/… .

Manijaku buď ti dá IPv6 nebo ti dá IPv4 ze svého rozsahu, musíš se otázat.

Diskuze k otázce

Stříbrný

Dochy

Manijak: Každý poskytovatel může mít jiné podmínky. Já třeba u skynetu za IPčko neplatím nic, platím jen za ADSL (v podmínkách mají stat. adresu na požádání). Pokud chceš mít i doménu, pak musíš pro změnu shánět u registrátora a pak to pořešit mezi poskytovatelem a registrátorem (někteří poskytovatelé jsou zároveň registrátoři). Doména druhého řádu stojí pár set ročně (cosi.cz, cosi.com apod.) doména třetího řádu (tvujserver.cosi.cz) je na libovůli majitele/správce domény druhého řádu (cosi.cz).

Stříbrný

Dochy

l564: Došel nebo dochází globální rozsah, ale spousta poskytovatelů bude mít sem tam nějakou pod nechty... Adresy se rozdělují větším poskytovatelům po blocích a zdaleka ne všichni maji celý blok využitý, navic čas od času se jim nějaká dříve přidělená adresa zas vrátí.
Co dochází/došlo jsou ty velké bloky pro poskytovatele.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 950
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 819
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.