Kde seženu Xylene, Isobutanol, Butyl, B-butanone, Methyl?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Podle úrovně dotazu ti dobře radím, žádné chemikálie nesháněj.

Další odpovědi:

Bronzový

Nauč se prosím tě organickou chemii. Názvosloví uhlovodíků se bere hned v první hodině. Je metan, etat, propan a butan - to jsou plyny, nahrazením vodíku dostaneme z metanu metyl a z butanu butyl, xylen je derivát benzenu s metylovými skupinami a existují tři izomery, které se liší strukturou a tím také vlastnostmi. Nahrazením vodíku v molekule butanu vhodnými funkčními skupinami dostaneme butylalkohol, respektive isobutylalkohol, a butanon. Xylen, isobutanol a butanon jsou kapaliny, butyl a metyl jsou radikály, které nejsou stabilní. Co je B- butanon nevím. A kde se dají sehnat? Kdekoli, kde destilují ropu, protože jsou obsaženy v nízkovroucí frakci.

Stříbrný

Xylene nevím, ale xylen třeba tady: http://www.krustashop.cz/…
Isobutanol prodává Chemap. Butyl a methyl jsou funkční skupiny, ty asi nekoupíš nikde..

Zlatý

Zadáním hesla xylene najde Google toto:
Stejným způsobem najdeš jednotlivě i ostatní.

Zdroj: www.krustashop.cz/www-krustash op-cz/eshop/9-1-CISTICI-PROSTR EDKY/73-2-Cistici-prostredky/5 /831-Xylen-rozlevany-1-litr

Diskuze k otázce

paykaa

Ahoj kelte, svojí nevědomostí jsem nechtěl nikoho rozhořčit, do tajů chemie jsem nějak nezapadl, proto mi nepřišlo slovo metyl ani butyl nijak zvláštní, očividně se v chemii vyznáš, co si tím pádem mám vzít z toho, že na netu je návod na tekutou sloučeninu těchto látek jako: Xylene 42%
Isobutanol 5%
Butyl 17%
B-butanone 8%
Methyl

Jak si to přebrat?

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 2739
Zlatý quentos 1322
Zlatý mosoj 1305
Zlatý Drap 964
Zlatý hanulka11 627
Zlatý led 605
Zlatý gecco 589
Zlatý marci1 538
Zlatý arygnoc 507
Zlatý Lamalam 487

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.