Ája13

Kde seženu marcipán na dělání postaviček?? =)

Ráda dělám dorty, ale ještě jsem nenašla takový marcipán abych z něj mohla udělat třeba i postavičky.Buď si dělám svůj mandlový marcipán nebo si ho kupuji v supermarketech ale z nich nejdou dělat postavičky.Prosím jestli někdo má recept nebo ví kde bych ho sehnala v Českých Budějovicích, byla bych hrozně ráda. =) Děkuji

Nejlepší odpověď
hanny 2

Zkus tento – http://prorecep­ty.cz/marcipan/

Po vyndání z ledničky bude marcipán pravděpodobně tvrdý jako beton. K odstranění tohoto problému stačí potřebný kousek marcipánu „nahřát“ pár vteřin v mikrovlnné troubě a bude zase krásně měkký a vláčný a snadno tvarovatelný.