jarosaurus

Kde sehnat součástky? Motory, tranzistory apod. když je nechci kupovat? (Nemám peníze..)

Kde sehnat součástky? Motory, tranzistory apod. když je nechci kupovat? Samozřejmě bych chtěl rád něco nefunkčního získat a rozebrat to, ale nevím, kde tyhle poklady sehnat, např. staré vrtačky a tak? Věci co jsou použitelné, ale pro ostatní jsou zbytečné.
Doplňuji:
Může tam přijít, a zeptat se o přístup k tomu elektroodpadu, nebo to tak nefunguje – budu muset přelézt plot? :D

Nejlepší odpověď
www

Jak už uvedli ostatní, jsou to především sběrné dvory.

Nikam lézt nemusíš, musíš se ale domluvit s obsluhou, která ti může, avšak nemusí (není povinna), leccos vydat. Aby ti povolili, že tam půjdeš a sám bubeš
hledat většinou nejde, poněvadž tam mají i materiál, za který zaplatili.
Tedy se zeptej a počítej s tím, že tě to bude cosi stát, byť ne přímo peníze, zkrátka alespoň cosi za ochotu 🙂
Lepší je navštívit dvůr v době, kdy je sice otevřeno, ale nemají velkou návštěvnost – ať mají čas věnovat se ti.
Zkušenost

Další odpovědi
anonym

Zkus sběrny, kdysi jsem tam chodil kvůli knihám, tam byly poklady. Takový druhý antikvariát a většinou mi je nechali zdarma.
Taky kontejner na elektroniku, ale dej si pozor, abys tam nezůstal. Nezapomeň, že odpad je majetkem obce a MP ti to sebere pokud tě načapá.

mosoj

Sběrny elektroodpadu jsou většinou součástí každého sběrného dvora.
Každý obecní úřad má povinnost tuto činnost zajišťovat. Když ne přímo sběrným dvorem tak pravidelným odvozem.

Pepa25

Sleduj nevyhazujto.cz nebo tam vlož poptávku