Mapafius

Kde sehnat skleněný hranol na hůl na LARP?

Chtěl bych si na tábor vyrobit magickou hůl, nevím, kde sehnat nějaký větší krystal nebo skleněný hranol. Nemusí být vůbec pravidelný, stačí nějaký velký kus barevného skla, odpad, co třeba nikdo jinak nechce, říká se tomu asi surové sklo, nevíte, kde se dá něco takového sehnat? Byl bych rád i za jakýkoli další tip pro výrobu hole.

Odpovědi
Kepler

Musí být skleněný? Jinak by se mohl použít Dentacryl, který se snad dá i barvit. Stačilo by najít vhodnou formu, http://www.zbo­zi.cz/vyrobek/che­mie-dentacryl-sada-200g/

Drap

Sklo seženeš v odřezcích i u sklenáře. Pro výrobu hole bych volil asi plexisklo. Sklo je příliš křehké a zřejmě by velice brzy prasklo. Možná by šel použít i polykarbonát. Relativně dobře se řeže a opracovává.

Dochy

Předpokládám že nemáš poblíž nějakou fabriku kde by dělali něco ze skla, ideálně ruční výroba, mohli by mít něco v odpoadu… Pak můžeš zkusit občas kouknout do nějakého bazaru jestli nenajdeš vhodné skleněné těžítko… třeba i aukro apod.

Dochy

Drap: Předpokládám, že nejde o celou hůl skleněnou, ale spíš o nějakou magickou kouli či krystal na její hlavu. Tabulové sklo asi nepomůže.

Sorry že vám tu do toho víc rejpu než pomáhám…

Dochy

Z dentakrylu lze odlít téměř libovolný tvar, problém pro dané užití by mohl být že není tak jasný jako sklo – amatér bez zkušeností tam s velkou pravděpodobností bude mít nějaké bublinky a hladký lesklý povrch bude jen tam, kde se otiskne z dobře připravené formy. A je poměrně drahý, pokud někdo opravdu chce nějaký větší odlitek.